Pazarlama Dünyasının Liderleri SMARTIES’de Buluşuyor 

Pazarlama sektörünün devlerini buluşturan SMARTIES Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri için geri sayım başladı. 5 Aralık’ta Swissotel Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek etkinliğin bu yıla ana teması ‘NEXT’ olacak. Pazarlama dünyasının geleceğinin masaya yatırılacağı etkinlikte, dijital dönüşüm, metaverse ve son yenilikler konuşulacak.

Pazarlama sektörü, SMARTIES Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri’nde bir araya geliyor. MMA (Mobil Pazarlama Birliği-Mobile Marketing Association) tarafından kurgulanan SMARTIES Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri, pazarlama dünyasında ses getiren işlere imza atmış isimleri buluşturacak. 5 Aralık’ta Swissotel Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek etkinlikte 16 oturumda 35 yerli ve yabancı konuşmacı pazarlama dünyasının geleceğini masaya yatıracak. Ulusal ve uluslararası marka yöneticileri ile dijital ajans ve pazarlama teknolojileri şirket temsilcilerinin katılacağı panellerde dijital dönüşüm, metaverse ve sektördeki son yenilikler de konuşulacak. Bu yıl NEXT! temasıyla, 5 Aralık’ta düzenlenecek etkinliğin açılış konuşmasını MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Didem Namver ve MMA Türkiye Aktif Onursal Başkanı Ahmet Pura yapacak.

Başarının sırlarını paylaşacak

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenecek “SMARTIES Gösterinin En İyisi!” başlıklı ilk oturumda Dimes Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu ve Reklamania Creative Kurucu Partneri Yalkın Yel söz alacak. İki isim kendilerine SMARTIES 2021 Best In Show ödülünü kazandıran Dimes Battle Smoothie X Milkshake projesini anlatacak.

Türkiye’de bir ilk

Günün “Future Is Augmented” başlıklı ikinci oturumu bir ilke sahne olacak. Snap Inc. DACH Bölgesi Genel Müdürü Goetz Trillhaas Türkiye’de ilk kez sunum yapacak ve günlük 332 milyon kullanıcının 6 milyardan fazla Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimi yaşadığı SNAP’in gelecek vizyonunu katılımcılarla paylaşacak. Meta Türkiye Ajans ve Ekosistem Lideri Serkan Tavşanoğlu’nun “Daha Güçlü Sosyal Bağlantılar Kurmak için Yeni Teknolojiler ve Yöntemler” başlıklı paneli ile devam edecek etkinliğin 4. oturumunun başlığı ise “Attribution 4.0: Değişen Koşullarda En İyi Kampanya Nasıl Yapılır?” olacak. Oturumda Adjust Türkiye ve Afrika Bölgelerinden Sorumlu Kıdemli Müşteri Yöneticisi Başak Zerman, Nestlé Kıdemli Marka Müdürü Serkan Oğuz, iLab Dijital Pazarlama Grup Müdürü A. Sonat Yüce ve TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Performans Pazarlama Müdürü Aslı Kaynaroğlu bir araya gelecek, performans pazarlama takibinde kullanılan en önemli uygulamaları anlatacak.

Bankacılıkta sürdürülebilir, dijital ve açık gelecek

SMARTIES Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri’nin odaklandığı sektörlerden biri de bankacılık olacak. “Generation Banking: Innovation andCollaboration” başlıklı oturum Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle ve Girişimci Kurumlar Platformu Kurucusu İhsan Elgin’i buluştururken; Garanti BBVA Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu “Geleceğin Bankacılığı: Açık Bankacılık” başlıklı konuşma için kürsüde olacak. Öğleden sonra düzenlenecek “Sürdürülebilir Bankacılığın Sırları” panelinde de, YapıKredi Marka Yönetimi, Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü Arda Öztaşkın ve Yuvam Dünya Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kıvılcım Pınar Kocabıyık bankacılıkta sürdürülebilirliğin neden önemli olduğunu, bu konudaki başarılı örnekleri, bankacılık sektöründe sürdürülebilir bir gelecek için neler yapılabileceğini katılımcılarla paylaşacak.

Geleceğin reklamcılık sektörü

Etkinliğin öne çıkan konularından biri de hızla evrilen reklamcılık sektörü olacak. “In Advertising: Geleceğin Reklamcılığı İçin İçgörüler” başlıklı panelde Digital Turbine Satış Direktörü Serdar Çelik moderatör olarak yer alırken, Kantar Medya Ülke Müdür Yardımcısı Erdem Tolon, DataMoire Kurucu Ortağı Uluç Selamet ve Reckitt Kategori Pazarlama Müdürü Mehmet Mithat Çınar konukları olacak. Konuşmacılar reklamcılık sektöründeki hızlı değişime adapte olmanın yollarını ve yeni bakış açılarını masaya yatıracak. “In Mobile Advertising” başlıklı panel ise mobil reklamcılık üzerine odaklanacak. Oturumun konuşmacısı AppsFlyer Müşteri Yöneticisi Ekin Buse Işık, 2023’te 339 milyar dolarlık değere ulaşması beklenen mobil reklamcılık dünyasını ve bu sektörde doğru bilinen yanlışları katılımcılarla paylaşacak.

Metaverse konuşulmadan olmaz

Son yıllarda hızla gelişen ve tüm sektörleri değişime uğratan Metaverse kavramı da zirvede tartışılacak konulardan biri olacak. Yurt dışından iki ismi ağırlayacak olan ilk panelin başlığı “Pazarlamada Metaverse: Markalar Nasıl Değer ve İnovasyon Yaratabilir?” olacak. MMA Global CEO’su Greg Stuart ile ROBLOX Genel Müdür Yardımcısı Barbara Messing Metaverse’de başarılı marka olabilmenin sırlarını ve Metaverse’ün geleceğine dair fikirlerini paylaşacak. “NEXT! inWeb 3 And Metaverse” başlıklı bir başka panelde ise Web 3.0’ın ve yeni nesil diğer teknolojilerin markalara nasıl etki edeceği konuşulacak. Panel, AKQA Istanbul Group CEO’su Alemşah Öztürk, Boyner Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özkan, NEOHUB CEO’su Gürhan Çam ve Atlas Space kurucu ortağı Burcu Doğru’yu bir araya getirecek.

Dijital dönüşümün etkisi

Dijitalleşmenin pazarlama dünyasını nasıl dönüştürdüğü etkinliğin öne çıkan konularından biri. Sektördeki dijital dönüşüm “In Digital Transformation: DPİP Dijital Transformasyon ve Kültürel Değişim Projesi” panelinde ulusal ve uluslararası reklamveren, ajans, yayıncı ve teknoloji sağlayıcılarının katılımıyla masaya yatırılacak. MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital Pazarlama İletişimi Platformu (DPİP) Başkan Yardımcısı Didem Namver, DPİP Başkan Yardımcısı Ayşen Akalın, DPİP Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Olcay ve Ipsos Türkiye Kalitatif Araştırmalar Direktörü Burcin Bediz panelde söz alan isimler olacak. SMARTIES Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri, Endeavor Girişimci Seçim ve Destek Müdürü Mehmet Ege Kurt’un “Unicorn” başlıklı panelinde potansiyel Unicorn girişimcileri Easycep kurucu ortağı Mehmet Akif Özdemir, Vivoo kurucu ortağı Gözde Büyükacaroğlu ve Yolda Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altay Alpagut ile sohbeti ardından düzenlenecek MMA EMEA Direktörü Chris Babayode’nin “in MMA EMEA” başlıklı oturumu ile sona erecek.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?