PayTR’ın, CSO’su İlke Altın Oldu

Sektörde 13 yıldır başarılara imza atan ve aldığı yatırımla daha da güçlenen PayTR, ekibini büyütmeye devam ediyor. PayTR’ın yeni CSO’su bankacılık sektöründe 22 yıllık deneyimiyle İlke Altın oldu.

2021 yılında Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yaptığı yatırım ortaklığıyla sermaye yapısı ve kurumsal yapısını güçlendiren PayTR, ekibine deneyimli isimleri katmaya devam ediyor. Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı, deneyimli ekibiyle bugün 60 binden fazla iş yerine geniş yelpazede ödeme çözümleri sunan PayTR’ın CSO görevine İlke Altın atandı.

Global iş birliklerinin geliştirilmesinde aktif rol alacak

Altın, e-dönüşüm ile ödeme kuruluşlarının buluştuğu güvenli mobil ödeme ve elektronik belge yönetimi sistemi bileşkesinde Android POS / Soft POS alanında hizmet veren cihaz ve yazılım sağlayıcılarla ilişkileri geliştirerek PayTR’ın büyümesine katkıda bulunacak. Ayrıca satış ekiplerinin büyütülmesi ve geliştirilmesi, stratejik satış planlama ve gerçekleştirmesi alanlarından sorumlu olacak olan Altın, uluslararası tecrübesini global iş birliklerinin geliştirilmesinde kullanarak PayTR’ın büyümesinde önemli rol oynayacak.

PayTR; 13 yıllık sektör yolculuğunda kazandığı bilgi birikimi ve deneyimli ekipleri sayesinde, çok yönlü bir fintek şirketi olma hedefi doğrultusunda, işletmeler ve kullanıcılara yeni ödeme deneyimleri yaşatmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

İlke Altın kimdir?

Ekonomi lisans eğitimini Koç Üniversitesinde tamamlayan İlke Altın, işletme lisansüstü eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi MBA programında yaptı. Finans sektöründeki profesyonel iş hayatına 2000 yılında İktisat Yatırım’da başlayan Altın, Türkiye’nin öncü online borsa platformu borsadirekt.com’da dealer görevi yaptı. Son olarak 507 no’lu Vergi Usul Kanunu çerçevesinde QNB eFinans’ın ödeme cihazı sağlayıcıları ve ödeme kuruluşlarıyla ilişki ve stratejilerini yöneten Altın, 2022 yılı başında PayTR CSO’su olarak göreve başladı. İyi seviyede İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerini bilen İlke Altın, evli ve bir çocuk sahibidir.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?