Panasonic İlk Medya İşlemcisini Duyurdu

Yeni medya işlemcisi serisinin ilk üyesi, çoklu projeksiyon ile sürükleyici deneyimlerin oluşturulma sürecini kökten dönüştürmeyi vaat ediyor ve içeriği zahmetsizce hayata geçiriyor.

Kıta genelinde hızla büyüyen sürükleyici deneyimlerle Panasonic Connect Europe, 2024’te verimli çoklu projeksiyon için tasarlanmış yeni Medya İşlemcisi serisinin ilkini piyasaya süreceğini duyurdu. Turne ve sabit kurulumla sürükleyici deneyimler için ideal olan ürün, Panasonic’in önde gelen projektörlerini kullanarak Konum Tabanlı Eğlence endüstrisi için yüksek kaliteli içerik sunarken iş akışlarını basitleştirecek.

Normalde sürükleyici deneyimler için bilişim gücü, özel sunucu odalarına kurulur, büyük yer kaplar ve çok fazla kablolama ve güç gerektirir. Yeni Medya İşlemcisi, her projektörün yakınında kendi GPU’suna sahip olduğu hücresel sistemde yerel olarak dağıtılan bilişim gücüyle yeni, esnek ve verimli bir yaklaşım sağlıyor. Böylece kablolama ortadan kalkıyor ve sinyal kaybına karşı esneklik elde ediliyor.

Medya İşlemcisi, bir medya sunucusunun bilişim gücünü kompakt ve uygun maliyetli bir medya oynatıcının esnekliği ile birleştirerek, içeriğin düz ve kavisli ekran gibi herhangi bir yüzeye yansıtılmasını sağlıyor ve gelecekteki sürümlerde izlenecek kubbeli ve 3D nesneler için gerekli imkanları da barındırıyor. Yeni Medya İşlemcisi iki formatta sunulacak. Medya sunucu odasının dışında ve projektörlere daha yakın bir yerde uygun bir konum için kompakt bir donanım kutusu ve Panasonic SDM donanımlı projektörlere doğrudan entegrasyon için bir Intel Akıllı Ekran Modülü (SDM) sürümü, sistemleri basitleştiriyor. Her iki sürüm de 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek ISE 2024’te özel bir önizleme için sunulacak.

Panasonic Connect Europe Görsel Sistem Çözümleri Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, konuyla ilgili şunları söylüyor:
“Eğlence endüstrisi için hizleyiciler için mümkün olan en iyi sürükleyici deneyimi en az telaşla sunmak çok önemli. Yeni Medya İşlemcimiz, bu sektördeki tüm deneyimimizden yararlanıyor ve geleneksel medya işlemcileriyle kıyasla taşınması, kurulması ve çalıştırılması daha kolay ve aynı zamanda birden fazla projektör kullanırken çok önemli görüntü kalitesini sunmayı kolaylaştırıyor.”

Yeni Medya İşlemcisi ile ilgili her şey, kaliteden ödün vermeden operatörlerin hayatlarını kolaylaştırmak için tasarlandı. Turistik yerler için nakliye alanını azaltıyor, özel işlevselliği ile kurulum ve kurulum süresini hızlandırıyor, yetenekli mühendislere olan ihtiyacı en aza indiriyor ve kullanıcıların herhangi bir soru veya sorun olması durumunda tek bir üreticiyle ilgilenmesini sağlıyor. Sabit kurulumlar için sunucu odası ve kapsamlı kablolama ihtiyacını ortadan kaldırarak maliyetleri düşürme seçeneği de sunuyor. Ayrıca arka oda altyapısını kaldırıyor ve görsel ögeler için daha fazla alan sağlıyor.

Hartmut, “Vizyonumuz, Konum Tabanlı Eğlence endüstrisi için AV sistemlerini ve iş akışlarını basitleştirmeye devam etmek” diye ekliyor. “İlerledikçe, kullanıcıların yalnızca ihtiyaç duyduklarını güncelleme esnekliğine sahip olmalarını sağlarken sistem için yeni işlevler geliştireceğiz. Bu sayede kullanılabilirliği daha da artıracak ve çözümden elde edilen yatırım getirisini en üst düzeye çıkaracağız.”

Kutu tipi Panasonic Medya İşlemcisinin 2024’ün 2. çeyreğinde, SDM versiyonunun ise 2024’ün 4. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?