Özgür Bayraktar, Ozan’da

Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal hizmetlerle buluşturan Ozan Elektronik Para’da, İş Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına (COO) Özgür Bayraktar atandı. Hem yerel hem de global pazardaki fintech ve start-up deneyimleri ile öne çıkan Bayraktar, son olarak Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Avrupa’daki dijital bankası “insha”da COO olarak görev yapıyordu.

2020 yılında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) denetiminde ve gözetiminde lisanslı bir kuruluş olarak faaliyetlerine başlayan ve Türkiye’den başlayarak global arenaya iddialı bir giriş yapmayı hedefleyen Ozan’ın İş Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı
görevine Türkiye’de alanının deneyimli isimlerinden olan Özgür Bayraktar getirildi. Bayraktar, COO görevine 1 Şubat 2021 itibarıyla resmen başladı.

Kariyerine Türkiye’nin ilk “unicorn”u Peak Games’in kuruluş takımında, Pazarlama ve Topluluk’tan Sorumlu Direktör olarak başlayan Özgür Bayraktar, 2011 yılında dünyanın en büyük sosyal oyun şirketi Zynga’ya transfer oldu ve Dublin’e yerleşti. 2014 yılında Türkiye’ye
dönerek, Bayraktar & Partners isimli bir melek yatırımcı topluluğu kuran Bayraktar, 2016 yılında ise Türkiye’nin en büyük girişimcilik yayını Webrazzi’ye şirketinin satışını gerçekleştirdi. Kariyerine 2018 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası’na katılarak ve “Alneo” gibi finansal teknoloji ürünlerinin geliştirilmesine liderlik ederek devam eden Bayraktar, aynı zamanda bankanın Avrupa’daki dijital bankası “insha”nın Genel Müdür Yardımcılığı (COO) görevini üstlendi.

Salgın döneminde, alanında en iyi 30’dan fazla kişinin Ozan ailesine katıldığını belirten Ozan CEO’su Ömer Suner, “Özgür Bayraktar’ı ailemizde görmekten çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Sadece Türkiye’de değil, Avrupa pazarında da edindiği engin tecrübesiyle, global hedeflerimize müthiş bir katkı yapacağına inancım tam. Ozan’da çok büyük hedeflerimiz var ve bu hedefleri gerçekleştirmek için iyi bir ekip yeterli değil. Bu nedenle Ozan ailesinde şu an alanının en iyileri var” dedi.

Ömer Suner alanın en deneyimli isimlerini Ozan ailesine katabildikleri için çok heyecanlı olduklarını ve Türkiye’den dünyaya açılacak yepyeni bir maceraya hazırlandıklarını paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki 10 yılı aşkın kariyeri ve bilgi birikimi ile Ozan ailesine katılan Özgür Bayraktar, COO görevine Şubat 2021 itibarıyla resmen başladı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?