Red Hat’ten Müşterilerine 7 Milyar Dolar Tasarruf

Red Hat ve IDC’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre Red Hat Enterprise Linux, müşterilerinin sadece 2019 yılında yaklaşık 7 milyar dolar tasarruf etmesini sağlıyor. Ayrıca her yıl dünya çapında kurumsal hasılatın 10 trilyon dolarlık payına etki eden öncü kurumsal Linux platformu, kullanıcılarına 1 trilyon dolardan fazla ekonomik fayda sağlıyor.

Red Hat, bu baharda IDC ile Red Hat Enterprise Linux‘un küresel kurumsal ekonomiye katkısını analiz eden yeni bir araştırmaya imza attıklarını duyurdu. Araştırmada etkileyici sonuçların yanı sıra Red Hat’in iş ortaklarına sağladığı fırsatlar yer alırken, Red Hat Enterprise Linux müşterilerine elde ettikleri faydayı da gözler önüne seriliyor.

Araştırmaya göre dünyanın öncü kurumsal Linux platformu her yıl dünya çapında kurumsal hasılatın 10 trilyon dolarlık payına “dokunurken”, müşterilerine de 1 trilyon dolardan fazla ekonomik fayda sağlıyor. Bu rakamın yaklaşık 7 milyar doları BT tasarruflarından geliyor. Kurumsal bilişimin pek çok alanında ayak izi olan BT kurulumlarında yaygın, esnek ve açık işletim sisteminin ne kadar önemli olduğu göz önüne alarak hibrit bulutu benimseyen şirket sayısının artmasıyla, müşterilerin bu avantajları kullanmaya devam edecekleri görülüyor.

Yaklaşık 7 Milyar Dolarlık Tasarruf

Altyapılarını dönüştürmek için Red Hat teknolojilerine ve hizmetlerine yatırım yapmayı planlayan müşteriler, akıllı bir yatırım yapacaklarından emin olmak istiyor. Red Hat Enterprise Linux, IDC’nin araştırmasına göre hasılata sağladığı faydalar ve tasarruf imkanlarıyla alınan ücretin karşılığını fazlasıyla veren bir işletim sistemi. Red Hat Enterprise Linux’u kullanan BT kuruluşları, azalan harcamalar ve artan verimlilik sayesinde sadece 2019’da 6,8 milyar dolarlık tasarruf yapabiliyor.

Red Hat Enterprise Linux, trilyonlarca dolar değerinde küresel kurumsal hasılata dokunan BT hizmete alımlarına güç veriyor. IDC araştırmasına göre kurumsal aktiviteleri desteklemek için yapılan hizmete alımlarda Red Hat Enterprise Linux kullanıcıları, artan hasılatın ve/veya azalan harcamaların toplamında 2023’e kadar 1 trilyon dolar değerinde ekonomik yararlara sahip oluyor.

Red Hat Aboneliğinin Değeri

Kurumlar Red Hat Enterprise Linux’u kullanmaya başladığında kazançları sadece yazılımdan yapılan tasarrufla kalmıyor. 2002’den itibaren Red Hat hizmetleri ve yazılımları abonelik modeliyle kullanılabiliyor. Bu model sayesinde kurumlar, Red Hat’in on yıllar boyunca elde ettiği açık kaynak uzmanlığı, liderliği ve ödül kazanmış desteği sayesinde kurumsal altyapı yazılımlarını yönetmek yerine kendi işlerini büyütmeye odaklanabiliyorlar. Abonelik sistemine geçiş yapan müşteriler üretime hazır koda, yaşam döngüsü yönetimine, yazılımların bir arada çalışabilme imkanına ve kurumların BT’lerini daha etkili yönetmelerine yardımcı olacak uzmanlara sahip oluyor.

Etiketler: ,