Oracle Bulut ile Okullar Yüksek Öğrenimin Yeni Çağına Hazırlanıyor

Verilerin daha iyi kullanımı ve faaliyetlerin daha verimli bir şekilde yürütülmesi, yüksek öğrenim kurumlarının iş süreçlerini sadeleştirmesine, kaynak verimliliklerini en üst düzeye çıkarmalarına ve maliyetleri azaltmalarına olanak tanıyor.

Uzaktan eğitim ile çalışmanın benimsenmesinden daha dağınık akademik araştırma modellerine kadar birçok konuda üniversiteler değişim dalgalarıyla karşı karşıya. Bu zorluklara hızlı bir şekilde uyum sağlayabilmek adına önde gelen yüksek öğrenim kuruluşları Oracle Bulut’tan destek almayı tercih ediyor. Oracle Cloud Infrastructure (OCI), Oracle Fusion Bulut Uygulamaları ve Oracle Öğrenci Bulutu gibi çözümlerin yer aldığı Yüksek Öğrenim için Oracle Bulut ile aralarında Bowie State University, Butler Community College, Coppin State University, Skidmore College ve University of Pittsburgh gibi kuruluşların yer aldığı okullar iş süreçlerini sadeleştiriyor, kaynaklarını en üst düzeye çıkarıyor ve hem öğrencilerine hem de çalışanlarına daha iyi bir destek sunuyor.

“Geçtiğimiz yıl içinde yüksek öğrenim kuruluşlarının, öğrencilerinin ve fakülte personelinin akademik başarısı ve güvenliğini korurken bir yandan da hizmetlerini sunabilmeye devam etmek için yeni ve yaratıcı yollar keşfetmeleri gerekti” diyor Oracle’da Yüksek Öğrenim Geliştirme bölümünün başkan yardımcısı Vivian Wong. “Oracle, küçüklü büyüklü tüm üniversitelere ve disiplinlere bulut alanındaki en yeni gelişmelerden yararlanmalarına olanak tanıyarak verimliliği artırma ve verilere dayalı kararlar alma imkanı tanıyor.”

Bowie State University

1865’te kurulan ve Bowie, Maryland’de yer alan Bowie State University, bünyesinde 6.000’den fazla öğrenci barındırıyor. Bowie’deki birinci sınıf lisans öğrencilerinin yüzde doksanı finansal destek alıyor. Bu nedenle bu sürecin de olabildiğince sorunsuz ilerlemesi oldukça önemli. Üniversitenin finansal yardım süreçleri öğrencilerin deneyimini zorlaştırmaya başlayıp personelin vaktini fazlasıyla almaya başlaması nedeniyle Bowie State, bu işlemleri Oracle yardımıyla modernleştirme kararı aldı. Oracle Student Cloud’un parçası olan Oracle Student Financial Planning(SFP) sayesinde üniversite, personel için verimsizlikleri ortadan kaldıracak ve öğrencilerin başarılı olabilmek için mevcut kaynaklardan yararlanmasını sağlayacak.

“Öğrencilerimizin lisans eğitimlerine devam etmelerine veya mezun olmalarına engel olan mali engelleri ortadan kaldırmaya kararlıyız. Fakat finansal yardım sistemimiz bu vizyonumuza yeterli katkıyı sağlamıyordu,” diyor Bowie State University’de Bilişim Teknolojisi Yardımcı Başkanı ve BT Sorumlusu Genel Müdürü Maruice Tyler. “Oracle Student Financial Planning sayesinde çalışanlarımız daha yüksek değerli işlere odaklanarak yardıma erişim ve öğrenci başarısını desteklemeye daha fazla zaman ayırabilecek.”

Butler Community College

Kansas’ın orta güney bölgesinde sekiz kampüsü bulunan Butler Community College bünyesinde 7.000 öğrenci bulunuyor. Üniversite, Ellucian Banner sistemi ve diğer üçüncü parti uygulamaları OCI’ye taşıyarak donanımlarını birleştirecek, şu anda sistemlere yama uygulamaya harcanan vakit ve maliyetten tasarruf sağlayacak ve gelişmiş güvenlik özelliklerinden faydalanacak.

Coppin State University

Baltimore’da bulunan Coppin State University (CSU), 1900 yılında kurulduğundan beri “Öğrenciler önce gelir” ilkesi ile hareket ediyor. Üniversite günümüzde çeşitli etnik, dini ve sosyoekonomik geçmişlere sahip binlerce öğrenciye hizmet sağlıyor. Oracle Student Financial Planning çözümü sayesinde üniversite, finansal yardım süreçlerini kolaylaştıracak ve öğrenciler tarafındaki belirsizlikleri azaltabilecek.

Coppin State University’de Bilişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı ve BT Sorumlusu Genel Müdürü Ahmed El-Haggan, “Coppin olarak öğrencilerimizin deneyimlerini daha iyileştirmeye çalışıyoruz” diyor. “Oracle Student Financial Planning sayesinde öğrencilerimize daha kolay bir dijital deneyim sağlayarak üniversite ile ilgili finansal planlamalarına daha iyi bir görünürlük sağlayabiliyoruz. Bu sayede daha bilinçli kararlar alarak daha iyi sonuçlar elde edebiliyorlar ve eğitimle ilgili amaçlarına ulaşma imkanlarını geliştiriyorlar.”

Skidmore College

Saratoga Springs, New York’ta yer alan Skidmore College, ABD’deki en iyi 50 sosyal bilimler üniversiteleri arasında yer alıyor. Üniversite, otomatik ve bütünleşik idari işlemler deneyimi sağlamak amacıyla Oracle Cloud ERP ve Oracle Cloud HCM çözümlerini uyguladı. Skidmore College, bu uygulamalarla birlikte manüel işlemleri ortadan kaldıracak, eski sistemlerin bakımını sağlamayla ilgili maliyetlerden kurtulacak ve finans ile İK birimlerinin verimliliğini ve performansını iyileştirecek.

“Geçtiğimiz sene, değişen iş modelleri ve girişimleri destekleyebilmek adına çevik olmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu” diyor Skidmore College’da Teknolojiden Sorumlu Başkan Dwane Sterling. “Oracle sayesinde idari süreçleri gerçekten otomatikleştirmeyi başardık. Birimler arasındaki noktaları birleştirerek tepki hızımızı artırdık ve hem finansal hem de operasyonel olarak daha verimli hale geldik.”

University of Pittsburgh

Ülkenin önde gelen devlet yüksek öğrenim ve araştırma kuruluşlarından biri olan University of Pittsburgh, hem idari personel hem de akademik kadrosuna daha iyi bir deneyim sağlamak için Oracle Cloud HCM çözümünü uygulamaya aldı. Oracle Cloud HCM sayesinde University of Pittsburgh çalışanları İK işlerini daha verimli ve daha doğru bir şekilde tamamlayabiliyor. Örneğin, üniversitenin idari kullanıcıları çevrimiçi İK portalında oturum açarak bir talebin durumunu görüntüleyebiliyor ve gecikmeleri tespit edip sorunları hızlıca ele alabilmek için onay döngüsünde hangi konumda olduğuna bakabiliyor. Üniversite aynı zamanda geliştirilmiş iş gücü analitiği özelliklerinin sağladığı gelişmiş çalışan görünürlüğünden de yararlanabiliyor.

“Öncü bir araştırma üniversitesi olarak sürekli olarak yenilikler yapıp sektörün ön saflarında yer almamız çok önemli. Çalışanlarımız da bunu sağlama konusunda büyük bir göreve sahip,” diyor University of Pittsburgh’da İK faaliyetleri yardımcı rektör yardımcısı vekili olarak görev yapan Michelle Fullem. “Daha önce kullandığımız tesis içi İK sistemlerimiz günümüzde gördüğümüz değişim hızına uyum sağlayabilecek bir yapıda değildi. Oracle Cloud HCM çözümünü benimseyerek en güncel teknolojik gelişmelerden anında yararlanabiliyoruz ve bu sayede çalışanlarımıza harika bir deneyim sağlarken aynı zamanda İK süreçlerimizin verimliliğini de artırabiliyoruz.”

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?