Norbert Klein Türkiye’ye Veda Etti

2002 yılından bu yana BSH Türkiye CEO’su, 2014’te ise bu görevine ek olarak BSH Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve BDT Bölgesi Başkanı görevlerini yürüten ve tam 17 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde şirketin Türkiye ve bölgedeki başarısına çok değerli katkılarda bulunan Norbert Klein, Şubat 2019’dan itibaren BSH Grubu bünyesindeki kariyerine, BSH Avrupa Bölge Başkanı olarak devam edecek.

Norbert Klein’ın 2002 yılında Türkiye’de göreve başladığı dönemden itibaren BSH Türkiye’nin cirosu avro bazında 4 katına çıktı. Ayrıca Türkiye operasyonunun BSH bünyesinde tüm dünyada 4. sıraya yükselmesinde büyük rol oynayan Klein’ın döneminde BSH Grubu’nun Çerkezköy’deki tesisi dünyadaki en büyük üretim merkezi haline geldi. Öte yandan BSH Türkiye Ar&Ge merkezi Çin ve Almanya ile beraber en büyük 3 Ar-Ge Merkezi’nden biri haline geldi. Norbert Klein aynı zamanda, BSH Grubu’nun Türkiye’ye 1,3 milyar avroluk yatırım yapmasına da liderlik etti.

Norbert Klein’ın yerine BSH Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve BDT Bölgesi Başkanı olarak görev alacak isim ise Hendrik Kretzer oldu. Yaklaşık 21 yıldır BSH Grubu’nda önemli pozisyonlarda yer alan Hendrik Kretzer son olarak BSH Asya-Pasifik Bölge Başkanı olarak görev yürütüyordu.

Türk basınıyla da son derece samimi bir ilişki kuran Klein, Türkiye’deki son selfiesini de etkinlik sonunda yaptı.

22 Şubat Cuma günü Pilevneli Gallery’de gerçekleşen veda etkinliğinde konuşan Norbert Klein, “Türkiye’ye BSH Türkiye CEO’su olarak atanmamla birlikte 2002 yılında yerleşmiştim. O tarihten bu yana, tam 17 yıl kesintisiz bir şekilde şirketin Türkiye ve bölgedeki başarısı için mükemmel bir ekiple omuz omuza çalışma şansına eriştim. Türkiye’deki mükemmeliyet odaklı çalışmalarımızı ve hak edilmiş başarılarımızı, 2014 yılında İstanbul’un BSH Grubu Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya Bölgesi’nin merkezi olarak seçilmesiyle taçlandırdık. İstanbul ve bölge ülkeleri de kapsayacak şekilde genişleyen Türkiye organizasyonumuz, her geçen gün yükselen profiliyle, bu görevi layıkıyla yerine getiriyor. Bu teşkilatın bir üyesi olarak sizlerle birlikte çalışmış olmaktan her zaman onur duydum. Türkiye, benim ikinci vatanım. Evim, ailem, her şeyim. Bu duygularla, Türkiye’ye ve size veda etmiyorum. Biliyorum ki bir parçam hep bu güzel ülkede, bu harika şehirde ve sizlerle kalacak. Almanya ise, içinde Türkiye’nin payını her geçen gün artırdığı BSH Grubu’nun global gelişimi için çok daha etkin olabileceğimiz bir merkez. Beni, BSH Grubu’nun merkezindeki Türkiye’nin elçisi olarak kabul edebilirsiniz. Dolaylı ya da dolaysız, Almanya’daki görevim boyunca Türkiye’nin ve bölgenin iyiliği ve gelişmesi için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz. Kalbim her daim sizlerle olacak” diye konuştu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?