New Me, 500 Bin Dolar Yatırım Aldı

Yurtdışından gelen hastalar ile Türkiye’deki sağlık kurumlarını bir araya getiren, estetik odaklı sağlık turizmi pazar yeri New Me, Keiretsu Forum Türkiye’nin de bulunduğu turda 500 bin dolar yatırım aldı.

New Me, öncesinde Yeniben ismiyle 5 yıllık lokal pazar tecrübesi; güçlü bir kadro ve tamamen global vizyonuyla 1 yıl önce hayata geçen estetik dikeyinde bir sağlık turizmi pazar yeridir. New Me, Türkiye başta olmak üzere sağlık turizmi gelişmiş olan ülkelerde; sağlık turistleri ile sağlık kurumlarını bir araya getiren önder pazaryeri olmayı planlıyor.

New Me Kurucusu Ahmet Fırat, Türkiye’de alanlarında lider ve tek durumda olduklarının altını çizerek, New Me üzerinden kullanıcılar; Tedavi ve sağlık kurumları hakkında diledikleri tarafsız bilgiyi alabilir, Tedavi ödemelerini online olarak gerçekleştirebilir, transfer-konaklama gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir; Doktorlar ile video konsültasyon gerçekleştirebilecekleri gibi sağlık danışmanları eşliğinde süreçlerine destek alabileceklerini belirtti.

Mevcut çözümlerden ayrıştığımız en önemli noktalar da; bir pazar yeri modeli olarak; tarafsızlık, şeffaflık, bol seçenek, otel-transfer-refakatçi hizmeti, komplikasyon sigortası, finansman desteği gibi 3. parti hizmetlerin yanı sıra online ödeme, artırılmış gerçeklik, yapay zeka vb. gibi teknolojik çözümlerdir.
Gelir modellerinin; sağlık kurumları (hastane, klinik, acentalar) ve 3. parti kuruluşlar (otel, transfer, refakatçi hizmeti vb) üzerinden komisyon ve reklam bazlı abonelik, markalar ile de reklam modeli olduğunu da sözlerine ekleyen Fırat, “Aylık GMV büyüme hızımız dolar bazında yüzde 50’nin üzerinde ve yabancı hasta trafiğimizde sağladığımız aylık büyüme hızımız ise şimdiden yüzde 30. Keiretsu Forum Türkiye’nin de bulunduğu turda 500 bin dolar yatırım aldık. Bu yatırımla hedefimiz; 3 yıl içerisinde Türkiye’deki sağlık turizmi pastasından en az yüzde 5 pay alarak Türkiye’de liderliğimizi pekiştirmek. Ayrıca dünyadaki sağlık turizmi pazar yerleri arasında ilk 5’te yer almak” şeklinde konuştu.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?