Mobilfon’un İlk Konsept Mağazası Açıldı

Cep telefonu yenileme sektörünün öncülerinden Mobilfon, 12 Aralık Dünya Mağazacılar Günü’nde ilk konsept mağazasını İstanbul Profilo Alışveriş Merkezi’nde açtı.

İlker Tekin

Tüketicilerin eski telefonunu satarken de yenilenmiş bir telefon alırken de Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş lisanslı bir yenileme merkezi tercih etmesi en önemli ve güvenilir seçeneklerin başında geliyor. TSE Belgeli ve Ticaret Bakanlığı tarafından lisanslı yenileme merkezi olan Mobilfon, tüketicilerle doğrudan buluşabileceği İstanbul Profilo AVM’deki konsept mağazasında yüksek standartlarda yenilenmiş akıllı telefonları 1 yıl garanti ve 12 aya varan taksit imkânı ile satışa sunuyor.

Mobilfon, telefonunu satmak ya da değiştirmek isteyenlere, güvenli ve değerinde teklifler sunmanın yanı sıra, eski cihaz için teklif edilen tutarı aynı gün kullanıcının banka hesabına ödüyor. Farklı kozmetik sınıflarda yenilenmiş telefon ve uyumlu aksesuar satışının da olduğu mağaza, satışı yapılan cihazlara hızlı teknik servis hizmetiyle tüketicilerin ilk temasta tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Mobilfon Genel Müdürü İlker Tekin, eski cihazını satmak veya yenilenmiş telefon almak isteyen tüketicilere, yüksek standartlarda çözümler sunduklarının altını çizerek, “2023 yılı içerisinde konsept mağazamızda yaratmak istediğimiz deneyimi, Mobilfon markası ve kimliği altında farklı illerdeki iş ortaklıklarımızla 15 ayrı mağazaya çıkarmayı hedefliyoruz. Mağazacılık konseptimiz içinde daha birçok yeniliği de devreye alarak müşterilerimize daha güvenli alışveriş deneyimi sunacağız” dedi.

Planları arasında Mobilfon’un mağaza konsepti dışında, yaygın perakende noktalarında da olacağının altını çizen Tekin, “Müşterilerimizin e-ticaretten başlayıp fiziki kanallara uzanan alışverişini, uçtan uca eşsiz bir deneyim haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla, kendi markamız altındaki mağaza konseptimiz dışında, ülke çapında birçok perakende satış noktasındaki stant ya da köşe konsepti ile yaygınlaşacağız” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?