Logo’nun 2017 Üç Çeyrek Satış Gelirleri Yüzde 57 Arttı

2017 yılının dokuz aylık döneminde de istikrarlı büyümesini sürdüren Logo Yazılım, satış gelirlerini yüzde 57, FAVÖK  (faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr) tutarını yüzde 7 artırdı.

Logo Yazılım, 2017 yılının dokuz aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Tüm zamanların en yüksek büyüme oranlarından birini yakalayan Logo Yazılım’ın fatura bazındaki 9 aylık net satış gelirleri, bir önceki yıla göre yüzde 87 arttı. Üçüncü çeyrek büyüme oranı yüzde 83 seviyesinde gerçekleşti. Romanya’da faaliyet gösteren TotalSoft satışlarının ilk kez Logo satışlarına konsolide olması ve Türkiye satışlarının yüzde 35 oranında çift haneli büyümesi, toplam büyümede etkin rol oynadı. Yeni müşteri kazanımları ve tamamlayıcı çözümlerin yükselen satış performansları, lisans satışlarının da çift haneli büyüme değerleri göstermesini sağladı ve konsolide UFRS gelirleri, geçtiğimiz yılla karşılaştırıldığında yüzde 57 artış gösterdi. Logo’nun güçlü tekrarlayan gelir bazı bu dönem de büyümesini sürdürdü ve TotalSoft ile desteklendi.Tekrarlayan gelirler, dokuz aylık dönem gelirlerinin yüzde 53’ünü oluşturuyor. Şirketlerin e-dönüşüm süreçlerinde etkin rol oynayan Logo Yazılım, e-devlet ve e-fatura müşteri kazanımlarını da bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 33 artırarak, yüzde 26 pazar payıyla liderliğini devam ettirdi.

2017 yılının dokuz aylık finansal sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu, yakalanan istikrarlı başarıda yaratılan katma değerli ürün ve hizmetlerin büyük rol oynadığını belirtti. Logo Yazılım’ın sektörün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olduğunu söyleyen Koyuncu, yenilikçi ürünleri ve başarılı iş modeli sayesinde, iş ve çözüm ortaklarının yanı sıra müşteri ve yatırımcılarına da değer yaratmaya devam ettiğini ifade etti. Koyuncu sözlerini şöyle sürdürdü: “Yakaladığımız rekor büyüme ve kârlılık oranlarını, yalın yönetim anlayışımız ve bu doğrultuda oluşturduğumuz başarılı iş modeli sayesinde, sürdürülebilir bir şekilde artırmayı hedefliyoruz. Kurumsal sürdürülebilirlik ile yüksek finansal performans arasındaki güçlü bağa inanıyor ve bu yönde yatırımlar yapıyoruz. Yürüttüğümüz çalışmaların değerlendirilmesi sonrasında, gönüllü olarak başvurduğumuz Borsa İstanbul (BIST) Sürdürülebilirlik Endeksi’ne 1 Kasım 2017 itibarıyla katılmaya hak kazandık.”

Logo Yazılım Seçilmiş Finansal Göstergeler

Para birimi: Milyon Türk lirası (TL)

9 ay 2016

9 ay 2017

Değişim

Net Satış Gelirleri

89,0

166,8

%87

UFRS Satış Gelirleri

110,4

173,6

%57

FAVÖK

58,4

62,4

%7

Esas Faaliyet Kârı

48,5

45,6

-%6

Dönem Kârı

45,0

38,1

-%15