Kuantum’dan Yapay Zeka Destekli Pazarlama Asistanı: Kai

Kuantum Araştırma, yapay zekayla desteklenerek geliştirilen sanal pazarlama asistanı Kai’nin beta sürümünü kullanıma sundu. İşletmeler, pazarlama alanındaki eli-ayağı olacak olan Kai’yi kendi firmalarına göre de eğitebilecekler.

Türkiye’nin 360 derece veri danışmanlık şirketlerinden Kuantum Araştırma, yeni hizmeti Kai’nin beta sürümünü görücüye çıkardı. Yapay zeka destekli bir sanal pazarlama asistanı olan Kai, işletmelerin karar alırken veriyi merkeze alması ve geleceğe geç kalmaması noktasında işletmelere danışmanlık ve rehberlik edecek.

Dijital dönüşüme baştan sona rehberlik edecek

Şu an için az sayıda kullanıcı kitlesine sunulan ve ilerleyen günlerde başta KOBİ’ler olmak üzere tüm profesyonellerin kullanımına açılacak olan Kai, Kuantum Araştırma’nın 16 yıllık deneyimi ve bu deneyimin sonucu olarak topladığı veriler ile eğitildi. İşletmelerin dijital dönüşümüne baştan sona rehberlik etmesi için tasarlanan Kai, pazarlama ve e-dönüşüm ile ilgili birçok sorunun da üstesinden gelecek.

“İş hayatının en büyük destekçisi olacak”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kuantum Araştırma Kurucusu ve Genel Müdürü Volkan Kılıç, yapay zeka teknolojisinde yaşanan sürece dikkat çekerek “Yapay zeka yakın gelecekte günlük hayatımızdan iş hayatımıza kadar her alanda bizim en büyük yardımcımız olacak. O kadar ki, yapay zeka zamanla bazı mesleklerin yerini alacak ve hatta almaya başladı. Kuantum Araştırma olarak geliştirdiğimiz yapay zeka destekli pazarlama asistanı Kai, işletmelere ve profesyonellere iş hayatında büyük destek olacak. Kai aynı zamanda yakında duyurulacak yeni teknolojilerin de habercisi” diye konuştu.

Kod kullanmadan işletmeye göre eğitilebiliyor

Kai ayrıca, işletmeler tarafından kendilerine özel bir şekilde eğitilebilecek şekilde tasarlandı. Üstelik firmalar bu alanda herhangi bir kod kullanmaya da ihtiyaç duymayacak. İşletmeler, Kai’nin teknolojisini kendi sunucularında kullanarak Kai’ye yeni “çalışma arkadaşları” da geliştirebilecekler. Dolayısıyla Kai, gereken eğitimler verildiğinde hem sanal hem de firmaya özel danışmanlık hizmeti vererek bu alanda bir devrim yaratmaya hazırlanıyor.

İşletmeler Kai’ye bilimsel pazarlama ve bilimsel pazarlama entegrasyonu, karar vermede veriyi odağa alma, yapay zeka teknolojilerinin işletmelere entegrasyonu konularında sorular sorarak stratejilerini Kai’nin rehberliğine göre çizebilecekler.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?