KPMG Türkiye’de 9 Yeni Yönetici Ortak

KPMG Türkiye; denetim, strateji ve kurumsal finansman, danışmanlık ve vergi bölümlerinin yapısını dokuz yeni şirket ortağıyla daha da güçlendirdi.

Finansal hizmetler, tüketici ürünleri, otomotiv, gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti sağlayan KPMG Türkiye’de dokuz önemli terfi gerçekleşti. Bu terfilerle birlikte KPMG Türkiye, toplam 59 şirket ortağı ile hizmetlerini daha güçlü bir şekilde sunmaya devam edecek.

KPMG Türkiye Denetim Bölümü Yardımcı Ortakları Aysel Çevik, Ebru Şar ve Ali Tuğrul Uzun; Vergi Bölümü Direktörü Erdem Erdem ve Yardımcı Ortak Hilmi Atağan; Strateji ve Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü Burak Şahin ile Yardımcı Ortaklar Özge İlhan ve Pınar Değirmenci; Danışmanlık Bölümü Yardımcı Ortağı Engin Şayan 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren KPMG Türkiye şirket ortakları olarak terfi ettirildi.

KPMG Türkiye Başkanı Murat Alsan yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Müşterilerimizin ihtiyaçlarını sürdürülebilir çözümlerimizle karşılamak için enerjimizi taze tutmamızın da önemli olduğunu düşünüyoruz. Böylelikle müşterilerimizin işlerine değer katacak, başarı hikayeleri yazmalarına yardımcı olacak tüm iş çözümlerimizi çok daha hızlı, verimli ve güçlü bir şekilde sunma imkânı buluyoruz. Bu yaklaşımla başarılı yöneticilerimizi şirket ortağı olarak terfi ettiriyoruz. Son olarak denetim, strateji ve kurumsal finansman, danışmanlık ve vergi bölümlerini her biri alanının deneyimli isimleri ile daha da güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

KPMG Türkiye’de şirket ortaklığına terfi ettirilen yeni isimlerin deneyimleri özetle şöyle:

Aysel Çevik: İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Aysel Çevik, KPMG Türkiye’deki kariyerine 2005 yılında başladı. İnşaat, gayrimenkul, otomotiv, tekstil ve üretim sektörlerinde geniş denetim tecrübesinin yanında halka arz, yurt içi ve yurt dışı piyasalarda tahvil ihracı gibi özel projelerde de deneyimlidir.
Ebru Şar: İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2007 yılında mezun olan Ebru Şar, aynı sene KPMG’deki kariyerine başladı. Geniş sektörel deneyimi bankacılık başta olmak üzere diğer finansal kuruluşlar (aracı kurumlar, gayrimenkul yatırım ortaklıkları, finansman şirketleri) ile üretim ve hizmet sektörlerini içeriyor.
Ali Tuğrul Uzun: Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Ali Tuğrul Uzun, KPMG’deki kariyerine 2011 yılında başladı. Geniş sektörel deneyimi ağırlıklı olarak hayat ve hayat dışı sigorta, bireysel emeklilik yatırım fonları ve yatırım fonları sektörlerini kapsıyor.
Erdem Erdem: İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Erdem, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Uluslararası görevlendirme süreçlerinin vergilenmesi konusunda uzmanlaştı. 2017 yılında KPMG İtalya Torino ofisinde müdür olarak kısa süreli görevlendirilmiş ve ilgili ofisin Türkiye ile ortak olan projelerine destek verdi. Expatların vergi ve sosyal uyumu alanında kapsamlı süreç danışmanlığı ve süreç optimizasyonu; uluslararası çalışanların görevleri ile ilgili vergi planlaması konularında danışmanlık; üst düzey yöneticilerin gelirleri konusunda kişisel vergi danışmanlığı, uzmanlık alanlarıdır.
Hilmi Atağan: Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Hilmi Atağan, yüksek lisansını aynı üniversitenin Muhasebe Bölümü’nde tamamladı. 2008 yılında KPMG Türkiye’ye katılan Atağan KPMG İzmir Ofisi Vergi bölümünde görevini sürdürüyor. Üretim, otomotiv, ticaret, hizmet ve teknoloji sektörlerinde deneyimi bulunuyor.
Burak Şahin: Penn State Üniversitesinde tamamladığı MBA sonrası 2010 yılından bu yana KPMG Kurumsal Finansman bölümü Değerleme Hizmetleri Danışmanlığı altında çeşitli sektörlerde yerli ve yabancı pek çok şirket değerleme çalışmaları projelerinde rol aldı. 2016 yılında, 13 ay süreyle KPMG İtalya – Milano ofiste görev aldı ve bu uluslararası görevlendirme sürecinde önemli değerleme ve M&A projelerine dahil oldu.
Özge İlhan: Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Özge İlhan, 13 yılı aşkın süredir finansal danışman olarak çeşitli pozisyonlarda görev alıyor. Kariyerinde denetim, değerleme ve iş modellemesi danışmanlığı, bağımsız halka arz danışmanlığı, birleşme ve satın alma danışmanlığı alanlarında hizmet veren Özge İlhan’ın Türk şirketler, uluslararası şirketler ve özel girişim sermayeleri ile danışmanlık tecrübesi bulunuyor. Türkiye’nin yanı sıra İngiltere’de KPMG’nin Londra ofisinde de görev almış olan İlhan, halen perakende ve tüketici ürünleri sektör liderliği görevini de yürütüyor.
Pınar Değirmenci: Lisans eğitimini Fransa Strasbourg Üniversitesinde tamamlayan Pınar Değirmenci, yüksek lisansını Hollanda Erasmus Üniversitesinde yaptı. 2020 yılından bu yana KPMG Türkiye’de Sermaye ve Borç Danışmanlığı bölümünde görev yapıyor. Şirketlerin finansmanı/refinansmanı ya da yapılandırmalarına ilişkin olarak tarafların bir araya getirilmesi, analiz ve strateji oluşturulması, müzakere süreçlerinin yönetimi ve alternatif kaynaklar yaratılması üzerine çalışmalar yapıyor.
Engin Şayan: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Engin Şayan, aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 20 senenin üzerinde geniş sektörel deneyimi telekom ve teknoloji başta olmak üzere kamu, üretim ve hizmet sektörlerini içeriyor. 2021 yılında KPMG’ye katılan Şayan, iş ihtiyaçlarına yönelik veri, dijital ve yeni nesil teknoloji çözümleri konusunda üst düzeyde uzmanlığa sahip.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?