Kolay İK, Talentics’i Satın Aldı

Kolay İK, Talentics’i 2 milyon dolar değerlemeyle satın aldı. Çalışanların işe girmeleri ile başlayan insan kaynakları süreçlerinin yönetilmesini sağlayan Kolay İK bu satın almayla birlikte, 19 ülkede hizmet verdiği 1.800’ü aşkın şirketin işe alım süreçlerini de kapsayacak şekilde uçtan uca bir deneyim sunacak. Yapılan açıklamada Kolay İK’nın yeni yönetim yapılanması da duyuruldu. Buna göre Çağlar Yalı CEO, Tunca Üçer COO, Hakan Özen ise CTO olarak çalışmalarını sürdürecek.

Türkiye’de 2015 yılında başladığı faaliyetlerini aldığı yatırımlarla büyüten ve İngiltere’den Amerika’ya kadar 19 ülkede kullanılan insan kaynakları platformu Kolay İK; TurkNet, ebebek, Koton, Bilyoner gibi markalara hizmet veren işe alım ve aday takip sistemi Talentics’i 2 milyon dolar değerleme üzerinden satın aldı. Kolay İK bu zamana kadar 1.800’den fazla şirkette 4 binden fazla İK yöneticisi ile 150 binden fazla çalışanın, izin yönetiminden performans değerlendirmesine kadar tüm insan kaynakları süreçlerini dijital ortamda, entegre bir şekilde yönetmesini sağlıyordu. Satın almayla birlikte artık ilan oluşturma, yetenek havuzu yaratma, aday ve ilgili kişilere takvim gönderme gibi işe alım süreçlerini de kapsayan uçtan uca bir insan kaynakları deneyimi sunulacak.

Yeni yönetim belli oldu, teknoloji ekibi genişledi

Kolay İK, satın almanın ardından yeni yönetim yapılanmasını da açıkladı. Buna göre Talentics’in Kurucu Ortağı Hakan Özen, Kolay İK’nın ortakları arasına katıldı. Kolay İK’nın yeni yapılanmasında şirketin üç ortağından Çağlar Yalı CEO, Tunca Üçer COO, Hakan Özen ise CTO olarak görev aldı. Öte yandan Talentics’in teknoloji ekibi de insan kaynakları alanında yenilikçi ve katma değerli çözümler üretmek için artık Kolay İK bünyesinde çalışmalarına devam edecek. Yeni katılımlarla birlikte Kolay İK’nın teknoloji ekibi 14 kişiden 21 kişiye toplam çalışan sayısı ise 70’e yükseldi.

Çağlar Yalı: “Yeni satın almalarla büyümeyi hedefliyoruz”

Yeni bir şirketi bünyeye katarak büyümeyi, girişimcilik yolculuğundaki en heyecan verici adımlardan biri olarak tanımlayan Kolay İK CEO’su Çağlar Yalı, “Yeni bir ürün, yeni bir ekip ve yeni kullanıcılarla çalışma fırsatı yakalıyoruz. Ülkemizdeki girişimcilik ekosisteminde nadir görülen bu büyüme yöntemini Kolay İK’da başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kullanıcımız olan 1.800’den fazla şirketin yüzde 40’ının bir yıl içinde Talentics’i de kullanacağını öngörüyoruz. Bize destek veren tüm kullanıcılarımıza, yatırımcılarımıza ve kısa zamanda harika işler yaparak bizi şimdiden çok heyecanlandıran Talentics ekibine teşekkür ediyorum” dedi. Yalı ayrıca bu satın almanın başarısı ve yatırımcılarının da desteğiyle önümüzdeki dönemde yeni satın almalarla büyümeye devam etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Tunca Üçer: “Şirketlerin doğru yeteneklere doğru çözümler ile ulaşmasını sağlayacağız”

Kolay İK COO’su Tunca Üçer, “Kaliteli bir aday takip sistemi ve işe alım yazılımına olan ihtiyaç nedeniyle uzun zamandır çözüm ortağı olarak Talentics ile çalışıyorduk. Bundan sonra birlikte geliştirip sunacağımız ürünler, şirketlerin doğru yeteneğe, doğru ve akılcı çözümlerle ulaşmasını sağlayacak. Talentics’in bu konudaki kendini ispatlamış çözümleri Kolay İK’ya güç katacak. Tüm bunların yanında tek bir platform üzerinden insan kaynaklarının tüm operasyonel süreçlerini üstlenme yolunda büyük bir adım daha atmış olduk. Her geçen gün genişleyen çözüm ortaklarımız ve yenilikçi hizmetlerimizle insan kaynakları profesyonellerinin ve İK’nın temel süreçleri ile ilgilenen herkesin yükünü azaltıp katma değerli işler için alan açmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Hakan Özen: “Büyüyen teknoloji ekibimizle ürünlerimiz çok daha güçlenecek”

Kolay İK CTO’su Hakan Özen ise “Talentics’i, işe alımın şirketler için büyük önem taşıdığı bir dönemde operasyonun doğru, veri odaklı, verimli ve minimum manuel süreçle akması için geliştirdik. Kuruluşumuzdan itibaren de kullanıcılarımızın geri bildirimlerine, ihtiyaçlarına ve beklentilerine kulak verdik. Onların işe alım süreçlerini daha verimli kılmanın yanında İK operasyonlarını uçtan uca yönetme ihtiyacı, bizi uzun zamandır çözüm ortağı olarak çalıştığımız Kolay İK ile aynı çatı altında buluşturdu. Bu birliktelik ile ekibimiz büyüdü, teknolojimiz daha da güç kazandı. Bundan sonra da sunduğumuz çözümleri genişletirken ürünlerimizi çok daha güçlendirerek farklı bir boyuta taşıyacağız” açıklamasında bulundu.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?