Kingston’dan Yeni Nesil Kurumsal SSD’ler

Okuma ve karma kullanım iş yükleri için optimize edilen yeni Data Center 500 Serisi Kurumsal SSD’ler tahmin edilebilir giriş çıkış ve düşük gecikme süreli performans için sıkı hizmet kalitesi gereksinimlerini karşılıyor.

Kingston Technology Company Inc’in flash bellek iştiraki, bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Digital yeni Data Center 500 Serisi Kurumsal SSD’lerini piyasaya sürüyor. DC500R modeli okuma odaklı uygulamalar için optimize edilirken DC500M ise karma iş yüklerini hafifletme amacıyla tasarlanıyor. DC500 serisindeki her iki SSD de Kingston’ın sıkı Hizmet Kalitesi gereksinimlerini karşılıyor. Böylece tahmin edilebilir rastgele giriş çıkış performansı sağlamasının yanı sıra; çeşitli okuma ve yazma işlemleri için de düşük gecikme süreleri sunuyor.

DC500R; sistem başlatma, web sunucuları, sanal masaüstü altyapısı, operasyonel veri tabanları ve gerçek zamanlı analitik gibi okuma odaklı uygulamalar için ideal bir kullanım sunuyor. Bulut hizmet sağlayıcıları ve yazılım tanımlı depolama mimarları da bu sürücünün tutarlı giriş, çıkış ve gecikme süresi performansından yararlanarak okuma odaklı ortamlarda ihtiyaç duyulan kaliteli hizmeti verebiliyor. 0,5 DWPD (kullanım ömrü boyunca bir günde sürücünün tamamının kaç kere yazılabileceğini gösteren değer- Drive Writes Per Day) ile DC500R, BT yöneticilerinin performans, dayanıklılık ve güvenilirlik sunan bir sürücüyle depolama donanımı yatırımlarından en iyi şekilde faydalanmasını sağlıyor.

DC500M modeli ise SSD’den daha dengeli okuma ve yazma giriş çıkış talepleri olan uygulamalardaki karma iş yükleri için tasarlanmış şekilde karşımıza çıkıyor. Bu model geçiş işlerini etkin bir şekilde uygulamak ve yönetmek için esnek bir mimariye ihtiyaç duyan bulut hizmet sağlayıcıları ve yazılım tanımlı depolama mimarları için ideal bir çözüm sunuyor. Bu iş yükleri arasında yapay zeka, büyük veri analitiği, bulut bilişim, veri tabanı uygulamaları, veri ambarı, makine öğrenimi ve operasyonel veri tabanları bulunuyor. 1,3 DWPD dayanıklılık değerine sahip olan DC500M, raf dizilimli yüksek hacimli sunucu pazarında dahili sürücü yuvası geliştirmeleri, çok geniş ölçekli veri merkezi sunucuları ve düşük maliyetli, yüksek performanslı depolama alt sistemlerine ihtiyaç duyan bulut hizmet sağlayıcıları için uygun bir tercih olarak sunuluyor.

“Veri merkezlerinde kullanılan tüm kurumsal SSD’lerin yüzde 80’i 1 DWPD’den daha azına ihtiyaç duyuyor.” diyen Forward Insights Başkanı ve Baş Analisti Gregory Wong sözlerini şöyle sürdürüyor: “Veri merkezleri uygulama için gereken dayanıklılık, kapasite ve maliyet arasındaki en uygun dengeyi ararken bu eğilimin devam etmesi bekleniyor.”

“Bir kurumsal SSD’nin hizmet kalitesi, tahmin edilebilir depolama performansına ve müşteri hizmetleri seviyesi taahhütlerini karşılamaya ihtiyaç duyan bulut bilişim uygulamaları için hayati önem taşıyor. Yeni DC500 Serisi SSD’ler uygulamanın geliştirilme aşamasından son kullanıcı deneyimine kadar her aşamada veri merkezi uygulamaları için mükemmel performans sağlıyor.” şeklinde konuşan Kingston Kurumsal SSD İş Birimi Müdürü Keith Schimmenti, sözlerine şöyle devam ediyor: “Kullanıcı verilerinin güvenliğini sağlamak için DC500 serisinde uçtan uca veri yolu korumasının yanı sıra ani bir güç kesintisi durumunda kullanımda olan verileri güvene almak için güç kaybı koruması uyguluyoruz. Kurumsal sınıf güvenilirlik ile sıkı hizmet kalitesi gereksinimlerini Kingston’ın efsanevi satış öncesi ve sonrası desteğiyle bir araya getirdiğimizde en uygun veri merkezi depolama çözümünün bu seri olduğunu görüyoruz.”