Netaş Avrupa Birliği Ar-Ge’sine Yön Verecek

Netaş’a, Avrupa Birliği EUREKA şemsiyesi altında faaliyet gösteren Telekomünikasyon ve Bilişim birimi Celtic-Next’te önemli görev: Netaş İnovasyon ve Ar-Ge Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil üçüncü kez Celtic-Next’te Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Netaş İnovasyon ve Ar-Ge Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil üçüncü kez Celtic-Next’te Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi. Bu gelişmeyle Netaş, uçtan uca telekomünikasyon çözümleri araştırma alanında faaliyet gösteren ve Ar-Ge projelerine destek veren Celtic-Next’te daha fazla söz sahibi olacak.

Türkiye’de telekom altyapısının kurulmasına ve dönüşümüne öncülük eden Netaş, Ar-Ge’deki 45 yıllık bilgi birikimiyle Avrupa Birliği’nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki araştırma geliştirme süreçlerinde de önemli roller üstlenmeye devam ediyor. Netaş İnovasyon ve ArGe Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil, 3’üncü kez Avrupa Birliği EUREKA’nın Telekomünikasyon ve Bilişim birimi Celtic-Next’te Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

Kamu ve özel sektörden 500’den fazla üyesi bulunan Celtic Next, Telekomünikasyon ve Bilişim alanlarında çok uluslu, yenilikçi, rekabetçi ve ticarileşebilecek Ar-Ge projelerine destek sağlıyor.