İnternet Hızında Türkiye’nin Sadece Adı Var

Türkiye internet hızlarında son derece gerilerde yer alırken Ookla tarafından açıklanan rakamlarda dünya devi olduğu iddia edilen Vodafone’un ne mobilde ne de sabitte esamesi okunmuyor.

İnternet hız ölçüm uygulaması ile hemen her cihazda kendisine yer bulan Ookla tarafından açıklanan Mart 2022 rakamlarında Türkiye mobilde 4 basamak gerileyerek 62. sırada yer alırken mobilde ise bir basamak yükselerek kendisine 101. sırada yer bulabildi.

Öte yandan Speedtest Intelligence’ın rakamları, TurkNet’in 47,43 Mbps indirme hızı ile 2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’deki en iyi sağlayıcılar arasında en hızlı sabit geniş bant sağlayıcısı olduğunu ortaya koydu.

Mobilde Turkcell lider

Speedtest Intelligence, Turkcell’in 2022’nin ilk çeyreğinde 53,77 Mbps indirme hızıyla Türkiye’deki en iyi sağlayıcılar arasında en hızlı mobil operatör olduğunu ortaya koyuyor. Küresel şirket Vodafone ise 16,55 Mbps’lik hızıyla kağnı hızında mobil internet hizmeti vermeye devam ediyor.

Şehirlerde sabit internet hızları

Mobil ve sabit internet erişim hizmetlerinde en hızlı şehirler sıralaması mobilde İstanbul, Ankara, Bursa olurken sabit internet hizmetlerinde ise İstanbul, Ankara ve Adana şeklinde oluştu.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?