Insha Ventures, Sibernet Teknoloji ile İş Birliğine İmza Attı

FinTech girişim kurucusu Insha Ventures, kişiselleştirilmiş siber kalkınma planları oluşturan Sibernet Teknoloji ile iş ortaklığına imza attı. Söz konusu iş birliği FinTech ekosisteminin sürdürülebilirliğini desteklerken, bulut tabanlı teknolojilerin güvenlik kapsamlarının finansal teknolojilerde de yaygınlaşmasını sağlayacak.

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen ve 2020 yılında FinTech girişim kurucusu olarak faaliyetlerine başlayan Insha Ventures, Avrupa ve Körfez bölgesindeki iş ortaklarına kişiselleştirilmiş siber kalkınma planları oluşturan Sibernet Teknoloji ile iş birliği yaptı. Yapılan iş birliği siber güvenlik otomasyonlarının FinTech ekosistemine kazandırılması ve yaygınlaştırılmasını sağlayacak.

FinTech ekosisteminde bütüncül siber güvenlik uygulaması

Insha Ventures Genel Müdürü Hasan Sami Bayansar, hizmetleri bulut ortamına taşımanın kurumlar açısından maliyet avantajı oluşturmanın yanı sıra erişilebilirliği de artıran önemli bir faktör olduğuna dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti:
“Hizmetlerin buluta taşınması beraberinde saldırganların da erişim yöntemlerini ve sayısını da artıran bir etken. Bu durumda firmaların dikkat etmesi gereken siber güvenlik konuları ortaya çıkıyor. Bizler de tam da bu noktada firmaların siber güvenlik kaslarını ve siber savunma mekanizmalarını güçlendirmek için Sibernet Teknoloji ile iş birliğine imza attık. Bu kapsamda öncelikli olarak kurumların ürünlerini geliştirdikleri ilk noktada kod güvenlik analizi çözümü uygulanması, bununla beraber risklerin ve aksiyonların belirlenmesi, risk değerlendirme ile eş zamanlı çevik bir yaklaşımla aksiyonların gerçekleştirilmesi konularını kapsayan hizmetlerle bütüncül bir model oluşturduk. Bu modelin yaygınlaşması için Sibernet Teknoloji ile birlikte çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.”

“Kurumların optimum sistemleri, maksimum güvenlikle kurgulayabilmelerini sağlayacağız”

Sibernet Teknoloji Kurucusu ve CEO’su Kudret Ay, Insha Ventures ile yaptıkları iş birliği hakkında şu açıklamada bulundu: “Kurumlar bulut ortamlarının sunduğu çeviklik, optimum maliyet ve teknolojik çözümlere kolay erişim imkânlarını fırsata dönüştürmeyi stratejik hedeflerinin ayrılmaz bir parçası olarak ele alıyor. Bu kapsamda dijital varlıkların buluta taşınması yeni ve kârlı iş fırsatlarına imkân oluştururken bir yandan da yeni risklerle tanışmalarına neden oluyor. Insha Ventures ile beraber kurumların optimum sistemleri, maksimum güvenlikle kurgulayabilmelerini sağlayacağız.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?