İnceleme: Huawei FreeBuds Pro 3

Enterprise Next test merkezimizin son konuğu Huawei FreeBuds Pro 3 oldu.

Bir önceki neslini öve öve bitiremediğimiz Huawei’nin TWS kulaklık serisindeki amiral gemisi FreeBuds’ın Pro 3’ü de yine sonsuz övgülerimize mazhar olacağa benziyor. Zira bu cihazda FreeBuds Pro 2‘nin tüm özellikleri güçlendirilmiş olarak kullanıcıya sunulurken yeni eklenen özellikler ise kullanıcıyı adeta cezbediyor. Gelin şimdi FreeBuds Pro3’te yeni neler var birlikte göz atalım.

Yeni nesil üstün akustik amiral gemisi TWS kulaklık HuaweiFreeBuds’ın Pro 3, donanım ve yazılım yükseltmeleriyle birlikte geliyor ve tüketicilere Yüksek Çözünürlüklü Çift Sürücülü Ses Sistemi ve Akıllı ANC 3.0 ile üstün ses kalitesi sunuyor. Huawei’in TWS kulaklıkları yaratmadaki ses uzmanlığını sonun kadar ortaya çıkarttığı yeni nesil kulaklıklar, Huawei FreeBuds ailesinin adına yakışır bir şekilde kullanıcıların kulaklarına gerçek ses deneyimiyle hitap ediyor.

Huawe’inin TWS kulaklık tarafındaki amiral gemisi modeli olan Huawei FreeBuds Pro 3, ses doğruluğunu yeniden tanımlamak ve sektörde yeni ölçütler oluşturmak için yenilikçi teknolojiyi kullanıyor. En yeni model, Pure Voice 2.0, Intelligent ANC 3.0 ve Triple Adaptive EQ ile gürültü engellemenin yanı sıra kristal netliğinde iletişim sağlayan yüksek çözünürlüklü çift sürücülü ses sistemi ile zaten sınıfının lideri olan ses deneyimini geliştiriyor. Yeniden tasarlanan model ayrıca akıllı bağlanabilirlik ve yenilenmiş bir tasarıma sahip.

Ürün, gecikme olmaksızın mükemmel, gerçeğe yakın bir işitsel deneyim sunan Yüksek Çözünürlüklü Çift Sürücülü Ses Sistemi ile güçlendirilmiştir ve sesin 48 kHz’e yükselmesine veya hiçbir ritmi kaçırmadan 14 Hz’e kadar düşmesine izin veriyor. Ayrıca FreeBuds Pro 3, L2HC 2.0 ve LDAC kodeklerini destekliyor ve hem HWA hem de Hi-Res Audio Wireless tarafından onaylanmış bir ürün. Bu çifte sertifika ise kulaklıkların zengin ayrıntılar ve dokular getiren yüksek çözünürlüklü ses sunmasını sağlıyor.

En güçlü yol arkadaşınız

Bizler gibi iş gereği çok seyahat ediyor ya da gezmekten hoşlanyıorsanız Huawei FreeBuds Pro 3 tam size göre bir yol arkadaşı. Huawei FreeBuds Pro 3, telefon görüşmeleri söz konusu olduğunda, sesli ve görüntülü aramalar sırasında 2,5 kat daha iyi ses alma sağlayan Pure Voice 2.0 teknolojisi ile donatılmış olarak geliyor ve kullanıcının sesinin en gürültülü ortamlarda bile net bir şekilde duyulmasını sağlaması ile ön plana çıkıyor. Bu karmaşık mühendislik, gürültü engellemede yüzde 50 iyileştirme sağlamak için gerçek zamanlı olarak çalışan güncellenmiş bir yapay zeka uyarlamalı gürültü engelleme algoritması olan Intelligent ANC 3.0 ile geliştirilmiş. Bu da Huawei FreeBuds Pro 3’ü, kullanıcılar için ister uçuşta ister tren yolculuğunda olsun, ideal bir seyahat arkadaşı yapıyor.

Hemen FreeBuds Pro 3’ün tasarım açısından doğadan ilham alan üç renk seçeneğiyle geldiğini söyleyelim. Bunlar: Seramik Beyazı, Yeşil ve Gümüş Frost. Bize inceleme için gelen Gümüş Frost renginin de en çok tercih edilen renklerden biri olduğuna da dikkat çekelim yeri gelmişken. Bu arada cihazın şarj kutusunda tek parça nano cam kullanılmış. Bu da cihaza, aşınma ve yıpranmaya karşı yüzde 32 daha fazla dayanıklılık sağlıyor. Pil ömrü söz konusu olduğunda ise Huawei FreeBuds Pro 3, şarj kutusu ile 31 saate kadar ve tek bir şarjla 6,5 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Cihaz kablosuz şarjı destekliyor. Ayrıca IP54 toza ve su sıçramasına karşı dayanıklılığını da hemen yazalım.

Tüm cihazlarla uyumlu

Bu kadar iyi bir cihaz peki ben bunu Huawei dışında bir cihazla kullanabilecek miyim diye soranlar mutlaka olacaktır. İşte size yanıtı. Kullanıcılar bu kulalıkla  aynı anda iki cihaza bağlanabilir ve tekrar tekrar eşleştirmek ve bağlantıyı kesmek zorunda kalmadan iOS ve Android cihazlar arasında bile ses geçişi yapabilirler. Örneğin Windows tabanlı bilgisayarınızda çalışıyor bir yandan da müzik dinliyorsunuz. Aynı anda telefon çaldı ve kulaklığınızla telefon görüşmenizi de kesintisiz bir şekilde yapabiliyorsunuz ki bu da tek kuklalıkla tüm cihazlara kolay erişim anlamına geliyor.

Gelelim cihaza nasıl ve nereden ulaşacağınıza. Malum döviz kurları yüzünden fiyatlar anlık değişebiliyor. Okuyucularımızın bu yazının yayın tarihinden çok sonra bu yazıyı okumaları ihtimaline karşı en doğru fiyat bilgisinin Huawei Online Mağaza‘da olacağını hemen iletelim.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?