Huawei, MateBook D16 i9’u Türkiye’de Ön Satışa Sundu

Huawei, yeni Huawei MateBook D16 2024’ün i9 modelinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 16 inçlik geniş ekran alanını koruyan dizüstü bilgisayar, Dual Shark Fin Fan teknolojisine sahip yüksek performanslı 13. Nesil Intel Core i9 işlemcisine ve 70 Wh’a kadar pil ömrüne güç katarak artık daha hafif ve yine de aynı derecede güçlü.

Ofis çalışanları ve öğrencilerin karşılaştığı değişen talepler için tasarlanan yeni Huawei MateBook D16 2024, performanstan ödün vermeyen ideal kompakt ve taşınabilir bir cihaz. Maksimum konfor ve optimize edilmiş deneyim için tasarlanan Huawei MateBook D16, şık ve zarif bir uzay aracı gibi inşa edildi ve günlük kıyafetler için yeterince çok yönlü olan ancak etkilemek için yeterince parlayan fütüristik bir Uzay Grisi rengiyle geliyor. Şimdi 1,68 kg ile daha hafif olan ve 17 mm ile daha ince üretilen HuaweiMateBook D16, Huaweinin dizüstü bilgisayar serileri arasında ekran boyutunda hüküm sürmeye devam ediyor ve yine de sürükleyici büyük ekran deneyimine sadık kalıyor. İnce çerçeveleriyle, yüzde 90’a varan ekran-gövde oranıyla geniş bir görünüme sahiptir ve yaratıcılara çalışmak için daha büyük bir tuval ve çok görevli ofis çalışanlarına genişletilmiş bir çalışma alanı sağlar.

HuaweiMateBook D16 ayrıca yeni bir 180° menteşeye sahip. Bu, dizüstü bilgisayara masanın üzerine tamamen ve düz bir şekilde açılma esnekliği sağlar, bu da işte veya okulda işbirlikçi oturumlar için elverişli olabilir. Çok cihazlı bir çalışma alanına sahip olanlar için dizüstü bilgisayar, daha fazla alan verimliliği için bir stand üzerinde de açılabilir.

Yükseltilmiş 13. Nesil Intel Core i9 İşlemci ile Üstün Performans

Huawei MateBook D16, Yüksek Performanslı 13. Nesil Intel Core i9 işlemci ile performans seviyelerinde bir atılım getiriyor. Bu, kullanıcılara programlama, illüstrasyon ve video düzenleme gibi ağır çoklu görevlerin üstesinden kolayca gelme yeteneği verir. 13. Nesil Intel Core i9 İşlemci ayrıca, sıkışık zamanlarda veya son teslim tarihi yaklaştığında etkinleştirilebilen Performans Modu ve Süper Turbo ile daha da güçlendirilebilir.

Öte yandan Huawei MateBook D16, performans verimliliğini optimize etmek için Çift Köpekbalığı Kanadı Fan teknolojisini ekliyor. Çift kanatlı soğutma teknolojisi, dizüstü bilgisayarın etrafındaki ısı dağılımını düzenleyerek verimliliği artırıyor ve özellikle büyük boyutlu bir dosya üzerinde çalışırken çökmeleri önlüyor.

Üretkenlik her zaman bir dizüstü bilgisayarın pilinin performansına bağlıdır. Huawei MateBook D16, 70 Wh’a kadar pil ömrü ile verimliliği bir adım öteye taşıyor. Geliştirilmiş pil dayanıklılığı ile, hareket halindeyken çalışan kullanıcılar, tükenen bir pil için ter dökmek zorunda kalmayacaklar.

Huawei MateBook D16 ayrıca, 1,5 mm’lik bir tuş hareketi ve yumuşak iniş tasarımıyla birlikte geliyor. Yeni bireysel sayısal tuş takımı, kullanıcıların grafikler, veriler ve belgelerle daha verimli çalışmasını sağlarken, fiziksel kısayol tuşları daha yüksek üretkenlik için sık kullanılan işlevlere doğrudan erişim sağlar.

Dünyanın 5 Yıldızlı Wi-Fi Sinyal Yeteneği Sertifikasına Sahip İlk Dizüstü Bilgisayarı

Huawei MateBook D16, çok yönlü kablosuz performans sağlayan ve ağ deneyimi iyileştirmeleri ekleyen güçlü anten performansı ile donatılmıştır. Ayrıca, SGS 5 Yıldızlı Wi-Fi Sinyal Yeteneği Sertifikasyonunu geçen dünyanın ilk dizüstü bilgisayarıdır ve çok sayıda hız ve yükleme / indirme hızı testini mükemmel sonuçlarla geçerek kullanıcıların sorunsuz çevrimiçi deneyimine profesyonel bir garanti getirir.

Dizüstü bilgisayar ayrıca bağlantı gücünü daha da güvence altına almak için Huawei Metaline özelliğini de içeriyor. Huawei Metaline, 270 metreye kadar ultra uzun mesafeli bağlantı kurabilir, bu da yanlış sinyal alımlarını büyük ölçüde azaltır ve daha sağlam bağlantılar oluşturur.

Akıllı Deneyim: Sorunsuz ve Akıllı Görev Yönetimi

Son Huawei ürünlerinde bir standart olan Super Device, dizüstü bilgisayarınızı diğer cihazlarla eşleştirmek için daha hızlı ve zahmetsiz bir yol sağlıyor. Kullanıcılar, simgeleri basitçe sürükleyip bırakarak bir bağlantı başlatabilir. Super Device ile Huawei akıllı telefonunuzu harici bir depolama sistemine, Huawei tabletinizi ekstra bir monitör alanına dönüştürebilir ve bilgisayarınızı bir Huawei hoparlöre veya Huawei kulaklığa bağlayarak ses deneyiminizi genişletebilirsiniz.

Uzaktan çalışanlar ayrıca AI arka plan, FollowCam ve Görme Düzeltme gibi akıllı video konferans araçlarından da yararlanabilecek. Böylece kullanıcılar, elverişli bir video konferans ortamı sağlamak için gizlilik koruma özellikleri ve gürültü engelleme özelliği ekleyen AI Ses ve AI Kamera gibi özelliklerle bir toplantı alanı oluşturabilir ve çevrimiçi toplantıların dikkat dağıtmadan sorunsuz bir şekilde akmasını sağlayabilir.

Toplantınızı dikkat dağıtıcı unsurlardan daha da uzak tutmak ve özel bir atmosfer yaratmak için Yapay Zeka destekli Kişisel Ses Geliştirme özelliği, bir arama sırasında konuşmacının sesini geliştirmek için konuşmacıya odaklanmanıza yardımcı olarak gürültülü ortam seslerini azaltır ve toplantıları katılımcılar için elverişli hale getirir.

MateBook D16 i9 2024 ön satış kampanyası dahilinde 34.999 TL ve 3 ay vadesiz taksit fırsatı ile satışa sunuluyor. Yanında 1.199 TL değerinde FreeBuds SE 2 ve 2.999 TL değerinde 1 yıl uzatılmış garanti de hediye veriliyor. Ayrıca tüketiciler, AMBD16I9PR1000 kodunu kullanarak 1.000 TL daha indirim elde edebilirler.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?