Huawei MateBook 16s ile Dizüstünde Dengeler Değişiyor

Enterprise Next test merkezimizin bu ayki konuğu Huawei’nin performans canavarı dizüstü bilgisayarlarından Huawei MateBook 16s oldu.

Uzaktan çalışma ve eğitime yönelik küresel bir hareketle birlikte, büyük ekranlı, yüksek performanslı, hafif dizüstü bilgisayarlara yönelik artan bir talep var. Son yıllarda dizüstü bilgisayarlar, olağanüstü depolama, yüksek performans ve akıllı etkileşimlerle ince ve hafif tasarımlara yöneliyor. Giderek daha fazla markanın 2021’de 16 inçlik dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürmesiyle birlikte, pazarın daha büyük ekranlı dizüstü bilgisayarlara yüksek talep görmesi öngörülebilir.

Daha büyük bir ekrana doğru eğilim

Ekran, kullanıcıları dış dünya ile birbirine bağlayan, bilgi edinmelerini ve başkalarıyla etkileşime geçmelerini bir köprüdür. Daha iyi kullanıcı deneyimleri sunmak için daha büyük bir ekran çok önemlidir. Sektördeki üreticiler daha küçük boyutlu, daha büyük ekrana ve daha sürükleyici bir deneyime sahip cihazlar üretiyorlar. Huawei, PC endüstrisinde bu deneyimlerini FullView Display için kullanıyor.

Huawei bir adım daha atarak FullView Display’in dört taraflı mikro çerçevesini gerçekleştirerek onu Huawei MateBook ailesinin öncüsü haline getirdi.

Yüksek ekran-gövde oranı ve küçültülmüş çerçevelere ek olarak, dizüstü bilgisayarın ekranı ayrıca profesyonel düzeyde görüntü kalitesi, dokunmatik ekran deneyimi ve kullanıcı deneyimini daha da yükselten çeşitli etkileşimli deneyimler sunuyor.

Kısaca yeni 16 inç Huawei MateBook 16s

Huawei kısa süre önce bu yeni trende uyacak şekilde tasarlanmış yepyeni bir bilgisayarı piyasaya sürdü. Huawei MateBook 16s ayrıca sürükleyici, 16 inç ekrana sahiptir. Yüzde 90 ekran-gövde oranına, 3:2 en boy oranına ve kusursuz çözünürlük için FullView ekrana sahiptir. Ayrıca düşük mavi ışığa ve titreşimsiz, çift göz korumalı ekrana sahip olmasının yanında Intel’in en yeni ve yüksek performanslı 12. Nesil i9 işlemcilerini kullanarak her türlü zorlu başarım gerektiren işin altından rahatlıkla kalkabilir.

Huawei Online Mağaza’da satışa sunulan MateBook 16s’in 12. Nesil Intel i7 işlemcili versiyonu 26.999 ve i9 işlemcili versiyonu 29.999 TL fiyatla satışa sunuluyor. Bilgisayarı satın alan tüketicilere ayrıca 6.500 TL değerinde HUAWEI MatePad T10S, Huawei CD Dizüstü Bilgisayar Sırt Çantası ve 2. Nesil HUAWEI Bluetooth Mouse hediye ediliyor.

Cihazla ilgili görüşlerimizi ve teknik detayları ise aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?