HPE Discover 2022 Frankfurt’ta Başladı

En son 2019’da Münih’te gerçekleştirilen HPE Discover etkinliği pandemiden sonra ilk defa fiziksel olarak Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirildi.

HPE Discover 2022, Almanya’nın Frankfurt kentinde başladı. 7-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliği üç binin üzerinde bilişim profesyoneli yerinde takip ederken bin kadar katılımcı da online olarak dahil oldu. Pandemiden önce fiziksel olarak en son Münih’te gerçekleştirilen etkinliğin Frankfurt ayağının açılışını da Hewlett Packard Enterprise Başkanı ve CEO’su Antonio Neri gerçekleştirdi.

Konuşmasında sürdürülebilirlik vurgusu yapan Neri, verinin doğru kullanımına da dikkat çekti. İşletmelerin güçlü bir sistem kurmasının önemli olduğunu belirten Antonio Neri, “Veri önemli ancak işletmelerin bunu ne kadar verimli kullandığı daha önemli. Siz bir kurum olarak en güçlü altyapıyı da kursanız o veriyi doğru şekilde kullanamıyorsanız verimli bir altyapıdan söz etmek mümkün değil. Geldiğimiz noktada görüyoruz ki veri, olmazsa olmazlarımız arasında. Buradan hareketle devasa büyüyen öğrenme ve verimlilik konusunda görüş belirtmeye devam edeceğiz” dedi.

Etkinlik sırasında sohbet etme fırsatı bulduğumuz HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak ise şöyle konuştu:
“Biz uzun zamandır kendimizi uçtan buluta kadar kendimizi bir bulut sağlayıcısı olarak konumlandırıyoruz. En alttaki access pointten en üstteki süper bilgisayarlara kadar geniş yelpazedeki ürünlerimizi müşterilerimize sunuyoruz. Bu etkinlikte de yanımızda finans, üretim gibi sektörlerden büyük müşterilerimiz var. Onlar da hizmetin ne kadar genişleyebileceği hakkında yeni bilgilere ulaşma şansları oldu.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?