HONOR 50, Tasarımı ve Görüntüleme Yetenekleriyle Dikkat Çekiyor

Yenilikçi kamera teknolojisiyle video blog çekimlerinde ideal bir deneyim sunan HONOR 50, Google servisleriyle birlikte geliyor. Qualcomm’un SnapdragonTM 778G işlemcisine sahip ilk akıllı telefon olan, tasarımı ve yenilikçi video blog yetenekleriyle kategorisinde dikkat çeken HONOR 50, Buz Kristal özel rengiyle Enterprise Next’in konuğuydu.

Küresel akıllı cihaz üreticisi olan HONOR, son dönemde çıkardığı yenilikçi ürünlerle Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası olarak dikkat çekiyor. Pazar araştırma şirketi CINNO Research verilerine göre HONOR, Mart 2022’de rakiplerini geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Markanın en Türkiye’de satılan en yeni modelleri arasında yer alan HONOR 50, Enterprise Next’i de ziyaret etti.

Profesyonel dörtlü arka kamera sistemine sahip olan HONOR 50, 108MP ana kamera, 8MP geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik kamerası ile geliyor. Akıllı telefon bu açıdan fark yaratırken, 90 derece görüş açısına sahip 32MP ön kamerası sayesinde, kullanıcıların daha fazla insan ve manzara yakalayarak etkileyici özçekimler ve videolar çekmesini sağlıyor. Kullanıcıların anlık çekimler yapması için tek seferde çekilecek vlog deneyimini bir sonraki seviyeye taşımayı hedefleyen, HONOR 50, ön ve arka kameraları aynı anda kullanan altı çoklu-video çekim moduyla kameralar arasında geçiş yapılabiliyor ve kullanıcılara profesyonel bir kayıt deneyimi sağlıyor. Güzellik modunu uygulayabileceğiniz HONOR 50, videolardan fotoğraf çekebilmenize ve tüm çekimlerde kamera özelliklerinde yer alan önceden ayarlanmış video hikayesi şablonlarını kullanabilmenize olanak sağlıyor.

HONOR 50’nin  2340×1080 yüksek çözünürlüklü OLED ekranı 6,57 inç boyutunda ve 75 derecelik bir kavise sahip. 1,07 milyar rengi gösterebilen bu ekran, DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsayarak çarpıcı görseller, keskin ve net ayrıntılar sunuyor. HONOR 50, 120Hz’e kadar ekran yenileme hızı ve 300Hz dokunmatik örnekleme hızına ek düşük gecikme süresiyle başarılı bir oyun performansı sunuyor. HONOR 50 ayrıca, 4.300 mAh pili kapasitesi ile tam gün kesintisiz kullanımı kolayca çıkarabiliyor. Ayrıca 66W HONOR SuperCharge teknolojisiyle birlikte verilen şarj cihazı kullanılarak bataryanın sadece 20 dakika içinde yüzde 70’e kadar doldurulmasını sağlıyor.

Etkileyici Ses ve Görüntü Deneyimi

HONOR, derece görüş açısına sahip 32MP ön kamera sayesinde tek seferde eşsiz bir vlog deneyimini sunmayı hedefliyor. 108MP ana kamera, 8MP geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik kamerası ile gelen HONOR 50, fotoğraf ve video çekiminde standartları yükseltiyor. Cihaza Bluetooth üzerinden bağlanan kablosuz kulaklıklar, video çekimi sırasında kablosuz mikrofon olarak kullanılabiliyor. İçerik üreticiler bu sayede video çekerken daha iyi ses alarak zahmetsiz bir vlog deneyimi yaşıyor.

HONOR 50, tek seferde çekilecek vlog deneyimini bir sonraki seviyeye taşımayı hedefliyor. Kullanıcılar, 90 derece görüş açısına sahip 32MP ön kamera sayesinde, daha fazla kişi ve manzara yakalayarak etkileyici selfieler ve videolar çekebiliyor. Profesyonel dörtlü arka kamera sistemine sahip olan HONOR 50, 108MP ana kamera, 8MP geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik kamerası ile geliyor. Bu sayede hava karardığında bile kullanıcıların ultra netlikte fotoğraf ve video çekmesine olanak sağlıyor.

Kullanıcılara farklı açı ve perspektiflerden içerik çekme konusunda daha fazla esneklik sağlayan HONOR 50’nin ön ve arka kameraları aynı anda kullanan altı çoklu-video çekim moduyla kameralar arasında geçiş yapılabiliyor ve profesyonel bir kayıt deneyimi yaşanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca telefonun güzellik modunu uygulayabiliyor, videolardan fotoğraf çekebiliyor ve tüm çekimlerinde kamera özelliklerinde yer alan önceden ayarlanmış video hikayesi şablonlarını kullanabiliyor.

En son tasarım trendlerini yakalayan HONOR 50, ön kısmında ultra ince bir çerçeveye sahip. Klasik çift lensli refleks kamerayla gelen HONOR 50, bir çift göze benzeyen çift halkalı bir kamera tasarımına sahip.

HONOR 50’un OLED ekranı 2340×1080 yüksek çözünürlükte ve 6,57 inç ve 75 derecelik bir kavise sahip. 1,07 milyar rengi gösterebilen bu ekran, DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsayarak çarpıcı görseller, keskin ve net ayrıntılar sunuyor. Telefon 120Hz’e kadar ekran yenileme hızı ve 300Hz dokunmatik örnekleme hızına ek düşük gecikme süresi ile başarılı bir oyun performansı sunuyor. Akıllı dinamik yenileme hızıyla, kullanıcılar ekrandaki eylemlere göre yenileme hızını ayarlayarak güç tüketiminden tasarruf edebiliyor.

Hızlı Şarj, Yüksek Performans

HONOR 50, 4.300 mAh pili kapasitesi ile tam gün kesintisiz kullanımı kolayca çıkarabiliyor. Ayrıca 66W HONOR SuperCharge teknolojisiyle birlikte verilen şarj cihazı kullanılarak bataryanın sadece 20 dakika içinde yüzde 70’e kadar doldurulmasını sağlıyor. Önceki nesle kıyasla CPU ve GPU performansını yüzde 45, yapay zeka işlem gücünü yüzde 123 oranında artıran Qualcomm SnapdragonTM 778G 5G yonga setiyle gelen akıllı telefon, benzersiz bir grafik hızlandırma teknolojisi olan GPU Turbo X ile oyun oynadığınızda güçlü bir performans sunuyor.

HONOR 50, geleneksel renklerin ötesine geçiyor ve kar kristallerinden ilham alan ve elmas benzeri bir görünüm sunan Frost Crystal rengine ek Zümrüt Yeşili ve Gece Yarısı Siyahı seçenekleriyle geliyor.

HONOR 50’de HONOR’un bağımsız olarak geliştirilmiş özel arayüzü Android 12 tabanlı Magic UI 6.0 kullanılıyor. Bu özelleştirilmiş arayüz, güçlü yapay zeka destekli yazılım özellikleri ve optimizasyonları sunarak, kullanıcılara her zamankinden daha orijinal, akıllı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Efficient Smart Desktop işlevine sahip Magic UI 6.0, kullanıcıların ekranlarındaki widget kartlarını özelleştirmelerine, yeniden boyutlandırmalarına ve uygulamaları açmadan bilgilere kolayca erişmelerine olanak tanıyor. Magic UI 6.0, önceki arayüze kıyasla daha fazla uygulamanın arka planda çalışmasını sağlıyor. Bir başka yenilikçi özellik olan HONOR Share ise, bir HONOR akıllı telefon ile HONOR Computer Manager’ı destekleyen bilgisayar arasında hızlı dosya aktarımı sağlayarak kullanıcıları her zaman bağlı tutuyor.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?