Hepsipay ile Çalışan İş Ortakları Cirosunu Yüzde 22 Artırıyor

Hepsipay Yönetim Kurulu Başkanı Erkin Aydın, Perakende Günleri kapsamında yaptığı sunumda Türkiye’nin e-perakende hacmi ve Hepsipay’ın yeni açılımı hakkında bilgi verdi.

Hepsipay Yönetim Kurulu Başkanı Erkin Aydın, Perakende Günleri kapsamında gerçekleştirdiği sunumda Türkiye’nin e-ticaret yapısına ışık tutarken müşterilerin beklentilerinden, yeni hizmetlerinden ve açılımlarından da bahsetti.

Aydın, özetle şu bilgileri paylaştı:

Türkiye’de e-Perakendenin Kartlı Alışverişteki Payı Artıyor

 • Türkiye’de e-perakendenin toplam kredi kartlı alışverişlerdeki oranı 2019 yılında %12.3 iken, 2024 yılına gelindiğinde bu oran %25’e yükseldi.
 • Türkiye’de e-perakendenin toplam büyüklüğü 2023 yılında 540 milyar TL olarak kaydedilmişti. Bu rakam sadece bir yıl içinde altı kat artarak 2024 yılının geçen döneminde 314 milyar TL’ye ulaştı. Bu artış dijital perakende sektöründeki hızlı büyümeyi ve tüketicilerin online alışverişe olan ilgisinin yükseldiğini gösteriyor.
 • Hepsipay, hızla büyüyen fintech alanında Türkiye’nin en büyük fintech şirketi olma hedefiyle ilerliyor. Müşterilerine fiyat karşılaştırma, bilinçli tercih yapma gibi çeşitli imkanlar sunarak piyasayı demokratikleşiyor.

Hepsipay 15 Milyonu Aşkın Müşteriye Hizmet Veriyor

 • Hepsipay, Hepsiburada’nın platform cüzdanı olarak ortaya çıktı. Bugün Hepsiburada platformu dışında Hepsipay 15,6 milyon kullanıcısına anlaşmalı e-ticaret mağazalarında hızlı, güvenli ve kolay ödeme imkanı sunuyor. 15 milyonu aşkın müşteri, Türkiye’deki e-ticaret harcamasının yüzde 70’ini yapan büyük bir kitleyi temsil ediyor.
 • Boş cüzdan, kredi kartı limitlerinin hızla dolması, her kartta farklı kampanyaların bulunması, sürekli yeni bir kart paylaşma ihtiyacı, “kart numaramı vermek istemiyorum” endişeleri Hepsipay ile ortadan kalkıyor.
 • Hepsipay içinde sunulan saklı kart özelliğiyle kullanıcılar, ödeme işlemlerini güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bu özellik, kart bilgilerinin gizliliğini koruyarak kullanıcıların endişelerini azaltıyor. Hepsipay ile alışveriş yaptığında kullanıcılar, ödeme bilgilerini paylaşmamış oluyor.

Banka Bilgilerini Paylaşmaya Gerek Kalmıyor

 • Hepsipay, çoklu banka alışveriş kredisi ile ödeme imkanı sağlayarak kullanıcılara esnek ve uygun ödeme seçenekleri sunuyor. Bu sayede, alışverişlerde bütçelerini daha rahat yönetebiliyorlar. Alışveriş kredisi almak isteyen müşteriler, anında anlaşmalı bankalardan teklif alabiliyor ve tercih ettiği tekliften anında yararlanabiliyor. Bu süreçte ise, bilgilerini tekrar bankalarla paylaşmalarına gerek olmuyor.
 • Hepsipay ile ödeme yaparken, sadakat programının  bir parçası haline gelen kullanıcılar bakiyelerini ve birikmiş Hepsipara’larını kullanabiliyor. Harcama yaptıkça biriken Hepsipara bakiyelerini Hepsiburada üzerinden diledikleri gibi harcayabiliyorlar.
 • Hepsipay, sunduğu yenilikçi çözümler ve kullanıcı dostu özelliklerle, online alışveriş deneyimini tamamen dönüştürüyor. Şirketin yeni sloganı “Bundan Sonra Böyle”.

Deneyimini Çok Yakında Fiziksel Dünyaya da Taşıyacak

 • Hepsipay güvenli, hızlı ve pürüzsüz alışveriş deneyimini çok yakında fiziksel dünyaya da taşıyacak. Kullanıcılar dijital cüzdanları ile tüm fiziksel kartlarını tek bir cüzdanda toplayarak mobil bir şekilde ödeme yapabilecekler.
 • Hepsipay sadece tüketici için değil aynı zamanda işletmeler, yani iş ortakları için de fırsat sunuyor. İş ortaklarına 15 milyonluk müşteri datası, sadık ve yüksek frekanslı müşteri, daha yüksek satışa dönüş oranı (yüzde 25’ten fazla) ve daha büyük sepet büyüklüğü ile daha yüksek ciro imkanı sunuluyor.
 • Şirketin şu an 250’den fazla anlaşmalı işyeri mevcut, 30’un üzerinde iş yeri ile çalışmaya başladı.

Hepsipay ile Çalışan İş Ortakları %22 Daha Fazla Ciro Yapıyor

 • Hepsipay ile çalışan iş ortakları yüzde 22 daha fazla ciro yapıyor. Müşterilerin en az yüzde 20’si ikinci kez alışveriş yapıyor.
 • Hepsipay kullanıcılarına Merkez Bankası ve Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) denetiminden lisanslı bir ödeme kuruluşu olarak hizmet veriyor.
Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?