Hande Sözmen, Ozan Elektronik Para’da

Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal hizmetlerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para’da, ticari işbirliklerinden ve iş geliştirmeden sorumlu genel müdür yardımcılığına Hande Sözmen getirildi. Telekom ve teknoloji sektörlerindeki 20 yılı aşkın tecrübesi ile alanının deneyimli isimlerinden biri olan Sözmen, son olarak Turkcell’in girişimcilik platformu Arıkovanı’ndan sorumluydu.

2021 yılı itibarıyla kullanıcılarıyla buluşan ve eş zamanlı olarak global arenaya iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Ozan SuperApp, ekibini deneyimli isimlerle büyütmeye devam ediyor. Telekom ve teknoloji alanlarında edindiği 20 yılı aşkın tecrübesi ile birçok önemli projede stratejik roller üstlenen ve iş geliştirme, strateji, globalleşme, stratejik partner yönetimi, start-up ekosisteminde mentorluk ve scale-up’ların kurumsal firmalarda pozisyonlanması gibi çeşitli alanlarda uzmanlığa sahip Hande Sözmen, 2021 Nisan ayı itibarıyla Ozan SuperApp ailesine katıldı.

Hande Sözmen Kimdir?

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi, yüksek lisans eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme programında tamamlayan Sözmen, iş hayatına Turkcell Superonline’da başlamış, ardından 7 yıl görev aldığı Avea’da kariyerine devam etmiştir. Burada, satış departmanında üst düzey yöneticilik yapmış ve satış aksiyonlarının gelişmesinde önemli roller üstlenmiştir. Sözmen, 2012 yılı itibarıyla ise Vodafone’un Global Kurumsal Müşteriler Ülke Satış Müdürü olarak görev almıştır. 2017 yılında, Turkcell’in girişimcilik platformu olan Arıkovanı’ndan sorumlu olmuş, girişimcilerin pazara çıkış stratejilerine destek olarak önemli projeleri yönetmiştir. Hande Sözmen aynı zamanda Match-Maker Ventures’ın Global Portolyo Scale-upların strateji ortağıdır.