Gerçek Yaşam Simülasyonuna Hazırlanın

Enterprise Next röportajlarında bu hafta konuğumuz Modern Innova Yönetici Ortağı Alper Gökçer oldu.

Sanal gerçeklik teknolojileriyle iş dallarına uygun eğitim modülleri, iş güvenliği simülasyonları ve oyunlaştırma içerikleri sunan Modern Innova, Vemaker platformu ile kullanıcılarına gerçeğin ve sanalın iç içe geçtiği kurgusal bir evren tasarımı sunuyor. Platform üzerinden etkinlik, toplantı, kongre ve fuarlar düzenlenebiliyor. Gerçek bir yaşam simülasyonu olarak tanımlanan Vemaker ile kurumlar; sanal ofis alanları kiralayabiliyor veya satın alabiliyor. Gerçek yaşama en yakın deneyimi kullanıcılarına yaşatan platform, kolektif bir sanal paylaşım alanını profesyonel iş yaşamına entegre etmeye hazır.

Salgınla birlikte dijitalleşme hız kazanmaya devam ediyor. Yeni iletişim düzeninde iş süreçleri online ortamda yürütülürken bu kapsamda yeni bir yaşam adası olan Vemaker da sektörde fark yaratacak bir dönüşüme imza atıyor.

3 boyutlu meta dünya

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik teknolojileri alanında çözümler sunan Modern Innova, Vemaker platformu ile sanal gerçeklik alanında dönüşümü başlatıyor. Etkinlik, eğitim, buluşma, çalışma ve paylaşım platformu olan Vemaker, temelleri 3 boyutlu bir meta dünya olarak karşımıza çıkıyor. Vemaker platformu, amaca özel 3 boyutlu alanları ve pek çok sunum araçları ile temel ihtiyaçlara cevap verdiği gibi aynı zamanda oyunlaştırmaya imkân tanıyan yapısı ile etkinlik ve buluşmaları sanal ortama taşıyor.

Yüzde 100 yerli yazılım

Vemaker, yüzde100 yerli bir yazılım olmasıyla da dikkat çekiyor. Firmaların etkinlik ve organizasyonlarını Vemaker’a taşımasıyla birlikte, ciddi oranda maliyet avantajı elde etmesi hedefleniyor. Ayrıca tamamen yeşil bir platform olan Vemaker ile firmaların karbon ayak izlerini azaltmaları için de önemli bir fırsat sunuluyor.

Modern Innova Yönetici Ortağı Alper Gökçer ile gerçekleştirdiğimiz sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?