GEFCO’dan İki Yenilikçi “Fijital” Çözüm

Araç lojistiğinde Avrupa lideri ve küresel tedarik zinciri alanında uzmanlaşmış olan GEFCO Grup, eşsiz bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için, fiziksel yetenekleri ve dijital teknolojileri birleştiren iki yeni “fijital” (fiziksel + dijital) çözümünü piyasaya sürdü. Bu yenilikler, GEFCO’nun lojistik alanındaki 70 yıllık bilgi birikimi ve ortaklarının dijital becerileriyle destekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde GEFCO tarafından satın alınan Chronotruck, işletme ve nakliyecilerin arz-taleplerini eşleştiren ve güçlü algoritmalar aracılığıyla işlerini kolaylaştıran dijital bir karayolu taşımacılığı pazarı sunuyor. Moveecar ise GEFCO ve harici bilişim teknolojileri uzmanları tarafından araç lojistiği sunmak için oluşturulmuş bir platform. Bunu da otomotiv ve mobilite alanları için bir araç yaşam döngüsü oluşturarak sağlıyor.

“Fijital” dönüşüm

GEFCO Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Emmanuel Arnaud, “Dijital tüketicinin davranışları işletmeden işletmeye (B2B) ve işletmeden işletmeye ve tüketiciye(B2B2C) olmak üzere farklı pazarlara hizmet verirken geliştirdiğimiz stratejileri etkiliyor. Fiziksel ağ konusundaki bilgi birikimimizi ve dijital becerilerimizi yeni “fijital” hizmetlerimizi güçlendirmek için birleştiriyoruz. Chronotruck ve Moveecar, müşteri deneyimini üst seviyeye çıkartmak için yapay zekâ, makine öğrenimi ve güçlü algoritmalardan yararlanıyor” diyor.

GEFCO inovasyonla büyüyor

Dijitalleştirme ve şirket satın almalar yoluyla inovasyon, GEFCO’nun büyüme stratejisinin temelini oluşturuyor. Moveecar ve Chronotruck, GEFCO’nun lojistik sektörünü nasıl etkilediğini ve müşterilere nasıl değer kattığını gösteren iki önemli örnek. GEFCO CEO’su Luc Nadal, “Moveecar, ikinci el otomobil pazarındaki potansiyeli ortaya çıkarabilmek için, GEFCO’nun nihai araç lojistiği konusundaki deneyimlerinden ve uçtan uca çözümlerinden destek alıyor. Ek olarak, Chronotruck’un hızlı ve erişilebilir dijital platformu, GEFCO’nun müşterilerinin acil ihtiyaçlarına zamanında cevap vermelerini sağlıyor” diyor.