Fujitsu’dan İşletmelere Özel Bulut Çözümü

Özel PRIMEFLEX çözümü, pazar lideri VMware Cloud Foundation yazılımını temel alan esnek, çevik yazılım tanımlı veri merkezleri (SDDC’ler) yaratılmasını sağlıyor.

Fujitsu, VMware ortamları için tamamen yazılım tanımlı ilk veri merkezi çözümünün, VMware Cloud Foundation için PRIMEFLEX’in genel kullanılabilirliğini duyurdu. Bu hızlı yazılım tanımlı veri merkezleri (SDDCs) oluşumu, daha esnek ve uyarlanabilir bir programlama altyapısı sağlar.

VMware Cloud Foundation için Fujitsu PRIMEFLEX Entegre Sistemi şirketlerin büyük ölçekli SDDCs’leri satın almalarını, uygulamalarını ve işletmelerini büyük ölçüde basitleştirmek için tasarlandı. Müşteriler anahtar teslimi bir entegre sistemi ya da bir referans mimarisi seçebilirler. Anahtar teslimi sistemler, VMware yazılımına dayalı olarak yalnızca bir saat içinde Hizmet Altyapısını (IaaS) hızlandırmalarına olanak sağlar. Referans mimari yaklaşımı, ön yeterliliğe sahip ve ön sertifikalı vSAN Hazır Düğümlerin VMware Cloud Foundation dağıtımları için kullanılmasını sağlar. Hiper yoğunlaşmış bir ortam yaratma konusundaki iki çözümü ile PRIMEFLEX, müşterilere kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanabilen VMware Cloud Foundation yazılım tanımlı altyapı dağıtımlarında, ölçeklenebilir, verimli ve esnek başlangıçlı üretim yaratmada daha geniş bir seçenek sunar.

VMware Cloud Foundation için PRIMEFLEX’in yol gösterici ilkesi, müşterilere hiper yoğunlaşmış bir SDDC altyapısı için gereken her şeyi içeren önceden yapılandırılmış ve kullanımı kolay bir çözüm sunmaktır. Fujitsu PRIMEFLEX serisine en son eklenen, hızlı üretim, kolay bakım ve düşük toplam maliyete sahip olması gereken şirketler ve servis sağlayıcıları için idealdir. Yüksek performanslı bir Fujitsu sunucu platformunu Cisco ve QCT’den anahtarlarla birleştirir ve VMware yazılım tanımlı hesaplama, depolama ve ağ yetenekleri ile fiziksel ve sanal kaynakların entegre yönetimi özelliklerini sunar.

Fujitsu EMEIA bölgesi Entegre Sistemler Yöneticisi Craig Parker şunları söyledi: “İş birimleri BT departmanlarından daha fazlasını beklemektedir – özellikle de hızlı değişen iş ihtiyaçlarına daha hızlı ve daha esnek bir şekilde yanıt vererek desteklerken, aynı zamanda risk ve maliyeti yönetmek. Altyapıların düzene girmesi ve esneklik ve çevikliğin artmasından itibaren, giderek daha fazla sayıda girişim yazılım tanımlı tasarım cevabını buluyor. Bununla birlikte, böyle bir yazılım tanımlı bir ortam oluşturmak zordur, zaman alır ve hata oluşmasına neden olabilir. VMware Cloud Foundation için PRIMEFLEX, Fujitsu ve VMware arasındaki yakın işbirliğinin sonucu olarak, böyle bir altyapıyı kurmak ve işletmek için gereken süreyi önemli ölçüde kısaltırken, SDDC dağıtımlarındaki risk ve karmaşıklığı giderecek bir çözüm oluşturmak için ortaya çıkıyor. ”

Fujitsu PRIMERGY sunucuları, VMware Cloud Foundation için PRIMEFLEX’i destekliyor. Sanallaştırma için tasarlanmış ve VMware yazılımı için optimize edilmiş bu sunucular, yarım on yıl boyunca sanallaştırma için endüstri ölçütlerine yol açan, Fujitsu’nun denenmiş ve test edilmiş x86 portföyünün bir parçasıdır. Şu anda, Fujitsu x86 portföyü, sanallaştırma platformlarındaki performansın gerçek bir göstergesi olarak kabul edilen 16 VMmark 2.0x kıstaslarının öncülüğünü yapmaktadır.

Fiyatlandırma ve Geçerlilik

VMware Cloud Foundation için Fujitsu PRIMEFLEX, doğrudan Fujitsu ya da SELECT Channel iş ortağı portföyünün bir parçası olarak kullanılmaya hazırdır. Fujitsu, Cloud Foundation’nı kanala tanıtacak ilk VMware teknoloji ortağı olarak, SELECT Partner Program üyelerine, müşterileri için yeni yazılım tanımlı, hiper yoğunlaşmış depolama projeleri başlatma konusunda başı bir başlangıç yapıyor.

Yeni kanal teklifi, kanal ortaklarının Fujitsu çalışanlarıyla aynı ileri ürün ve satış öncesi eğitimi aldığı Fujitsu SELECT Akademi aracılığıyla kapsamlı eğitimlerle desteklenmektedir. Bu eğitim, kanal ortaklarının VMware Cloud Foundation için PRIMEFLEX’i müşterilere güvenle tanımlamasına ve sunmasına olanak tanır. Aynı zamanda yeni oluşturulan bir müfredat olan Entegre Sistemlerde SELECT Expert olarak belgelendirmeye yönelik bir adım atmaktadır.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?