Fortinet Bu Yıl da Ağ Güvenlik Duvarında Lider

Fortinet, 11 yıl üst üste Gartner’ın Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu’nda yer aldı.

Fortinet, Gartner’ın 2020 yılı Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu’nda Liderler kategorisinde yer aldığını duyurdu. Fortinet, Gartner’ın bu seneki Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu ile birlikte ilgili raporda 11. kere yer almış oldu.

FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (NGFW), tüm saldırı zemininde geniş görünürlük ve koruma sunan Security Fabric platformunun dahili bileşenleri arasında bulunuyor. FortiGate NGFW’ler, sektörün en yüksek Security Computing Rating’ine (Güvenlik Performans Değerleri’ne) sahip özel üretim ASIC mimarili işlemcilerden (SPU) güç aldığı için ölçeği fark etmeksizin tüm sınırları koruyabiliyor. Fortinet, entegre NGFW ve SASE temelli güvenlik ile sektörün en esnek güvenlik seçeneklerine ve gelişmiş özelliklere sahip Güvenli SD-WAN ürünleriyle de inovasyona yön vermeye devam ediyor.

Fortinet, güvenlikten güç alan ağ yaklaşımını sunmaya verdiği önem sayesinde Liderler arasında yer alıyor. Şirketin bu yaklaşımı, güvenliği ağın her bileşenine dahil ediyor ve müşterilerin aşağıdakileri yapmasına olanak tanıyor:

– İş sürekliliğini daha iyi sağlamak için operasyonel ve güvenlik risklerinin yönetilmesi: Dijital dönüşümle şirketler değer yaratabilecek ve verimlilik elde edebilecek birçok fırsata sahip olabiliyor. Ancak bu durum siber saldırganlar için genişleyen saldırı zemini gibi yeni riskleri de beraberinde getiriyor. Fortinet NGFW çözümleri kurumların ağlarını, uygulamalarını ve potansiyel tehditleri eksiksiz olarak tarayabiliyor. Fortinet, tüm ölçeklerde en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için NP7 gibi özel üretim Güvenlik İşleme Birimleri’nin (SPU) gücüyle sektörün en yüksek Security Compute Rating’ini (güvenlik performansını) sunuyor.
– Maliyet ve Karmaşıklığı Azaltmak: Dijital saldırı zemininin genişlemesiyle güvenlik ekiplerinin de savunma özelliklerini artırabilmesi gerekiyor. Fortinet NGFW çözümleri, firmaların operasyonlarını güvenle devam ettirebilmesi için segmentasyon sunuyor ve derinlemesine bir savunma oluşturulmasına yardımcı oluyor. FortiGate NGFW’ler, yapay zekadan ve makine öğreniminden güç alan FortiGuard hizmetleriyle özel amaçlı ürün ihtiyacını ortadan kaldırarak ve toplam sahip olma maliyetini (TCO) en uygun seviyeye indirerek kurumsal uygulamaları koruyabiliyor.
– Operasyonel Verimlilikleri Artırmak: Tek bir ekrandan yönetilen Fabric Management Center, farklı ağ sınırlarında, şirket içinde veya bulutta eksiksiz ve birleştirilmiş bir görünüm sunuyor. Fabric Management Center 400’den fazla çözümle ekosistem entegrasyonunu kapsayan Security Fabric için otomasyon ve orkestrasyon sunuyor. Böylece FortiGate, FortiManager, FortiAnalyzer ve Ekosistem İş Ortakları üzerinde çalışan iş yüklerinin basitleşmesini sağlıyor.

Güvenlikten güç alan ağ yaklaşımının sektör öncüsü FortiGate NGFW ürünlerini geliştiren Fortinet, kurumların güvenlik çözümlerinin performans kapasitelerini kısa sürede aşan, devamlı artan ve genellikle öngörülemeyen kapasite ihtiyaçlarını karşılamak için sektörün en esnek hyperscale güvenlik çözümlerini sunuyor.

Gartner’ın bu yılki Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu’nda Lider olarak adlandırılan Fortinet, bu yılın Gartner Peer Insights Ağ Güvenlik Duvarı Müşterilerin Tercihi listesinde de yer aldı. Fortinet’e göre müşterilerden gelen bu ek doğrulama, basit, güvenli ve ölçeklenebilir platform yaklaşımının tüm sektörlerdeki müşterilerle uyumlu olduğunu gösteriyor.

Fortinet Ürünler Kıdemli Başkan yardımcısı ve CMO’su John Maddison, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Fortinet olarak sektörün en kapsamlı ve eksiksiz güvenlik platformunu sunuyoruz. Güvenliği ağın tüm bileşenlerine entegre ederek ve müşterilerin herhangi bir ölçekte olan tüm sınırları koruyabilmelerini sağlayarak Güvenlikten güç alan Ağ yaklaşımının da öncülüğünü yapıyoruz. Bu yılki Gartner’ın Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu’nda Lider olarak adlandırılmıştık. Gartner’ın bu yılki WAN Sınır Altyapısı Magic Quadrant Raporu’nda da aynı şekilde Lider kategorisinde yer aldık. Devam eden bu başarımızın arkasında inovasyon ve özel ve esnek güvenlik platformuna verdiğimiz önemin yanı sıra şirket içindeki ve buluttaki tüm saldırı zeminine karşı korumaya yönelik yaklaşımımız yer alıyor.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?