Fortinet 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

Fortinet’in S&P Küresel Sürdürülebilirlik Yıllığı 2023’e dahil edilmesi, şirketin çevresel, sosyal, yönetişim alanlarındaki güçlü performansını gösteriyor.

Ağ ve güvenliğin birleşmesine öncülük eden küresel siber güvenlik lideri Fortinet, Fortinet’i, müşterilerini ve diğer paydaşlarını etkileyen öncelikli sürdürülebilirlik konularında şirketin kaydettiği ilerlemeyi detaylandıran 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Fortinet’in kurumsal sosyal sorumluluk misyonu, yenilikçi sürdürülebilir güvenlik teknolojileri sunmaya, siber güvenlik yeteneklerini çeşitlendirmeye ve değer zinciri boyunca sorumlu iş yapmayı teşvik etmeye odaklanıyor. Fortinet, 2022 yılında Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Kuzey Amerika Endeksleri’nde Yazılım sektöründeki en iyi sürdürülebilir şirketler arasında gösterildi ve kurumsal sürdürülebilirlik konusunda dünyanın en kapsamlı yayını olan S&P Global Sürdürülebilirlik Yıllığı 2023’e dahil edildi.

Fortinet Küresel Sürdürülebilirlik Başkanı Barbara Maigret,  “Sürdürülebilirlik, şirket vizyonumuzun merkezinde yer alıyor: Her zaman güvenebileceğiniz bir dijital dünyayı mümkün kılmak. Fortinet’in 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nda, daha sürdürülebilir bir dünya ve daha güvenli bir internet inşa etmek için ESG’yi işimize dahil etme ve siber güvenliği bir sürdürülebilirlik sorunu olarak ele alma konusunda kaydettiğimiz ilerlemeyi paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Bu yılki raporumuz aynı zamanda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (UN SDGs) ve İklimle İlgili Finansal Açıklamalar Görev Gücü (TCFD) endeksine ilişkin ek açıklama ile paydaşlarımıza karşı şeffaflık taahhüdümüzü desteklemektedir” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?