Etiya Deneyim Odaklı Dijital Dönüşümü Anlattı

Etiya, 28 Şubat – 3 Mart tarihlerinde gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi Barcelona’da deneyim odaklı dijital dönüşüm yaklaşımı ve yapay zeka destekli çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

Mobil Dünya Kongresi, iletişim ve bilgi teknolojilerinin geldiği son noktayı göstermesi ve yeni trendlerin konuşulduğu bir platform olması nedeniyle dünyadaki en önemli teknoloji etkinliklerinden biri. Uzun bir aradan sonra fiziksel olarak Barcelona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni stand alanıyla yer alan Etiya, şirketlerin deneyim odaklı dijital dönüşümünü mümkün kılan Dijital Servis Platformunu öne çıkardı.

Dijitalleşmenin yol haritaları yön değiştiriyor

Mobil Dünya Kongresi’nde yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Etiya Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan şunları söyledi: “Uzunca bir süredir dijital dönüşümü deneyim boyutunda hem tüketici hem şirketler perspektiflerden konuşuyoruz. Şirketler dijitalleşme yol haritalarını oluşturdu, yol alanlar da çok. Ancak teknoloji her yeni gün gelişiyor ve dönüşüyor, dijitalleşme yol haritalarında da etkisini gösteriyor. Bu inovasyon döngüsü gündemine ışık tutan MWC’ de en çok 5G’nin hayatımıza getireceği akıllı bağlantılar, nesnelerin interneti konuları ele alındı. Buz dağının görünen kısmı olan bu konular farklı alanlarda, yapay zeka, bulut bilişim gibi pek çok teknolojik gelişmeyi de hayatımıza beraberinde getiriyor.”

Dünya çapında 5G teknolojisine geçiş yapan operatörler bu tarafta uygulamalara başladı. Türkiye’de de bu teknoloji ile dönüşüm ivmesi artacak. Müşterilerine en iyi deneyimi sunmak isteyen şirketler de Etiya’nın sunduğu yapay zeka destekli, deneyim odaklı dijital dönüşümü önceliklendirecekler.

Etiya’nın 18 yıldır yazılım sektöründe faaliyet gösteren ve bugün Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım firması olduğunu belirten Aslan Doğan, “Mobil Dünya Kongresi gibi dünya çapında şirketleri bir araya getiren etkinliklerde yer almayı çok önemli buluyoruz. Ayrıca pandemi sebebiyle uzaktan görüşmeleri yürüttüğümüz dünyanın farklı bölgelerinden birçok şirket ile bu vesileyle bir araya gelme imkanına sahip olduk. Katma değerli çözümlerimizi dünya çapında tanıtmak ve var olduğumuz pazar sayısını artırmak amacıyla hedefimize uygun görüşmeleri gerçekleştirdik. Bizim bu tarafta stratejimiz net, Türkiye’de Hizmet İhracatçıları Birliği’nin verilerine göre kendi alanında ihracat şampiyonu olan bir şirket olarak ihracat odaklı büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Yazılım devinin arkasındaki güç

Şirketlerin yıl boyu geliştirdikleri yeni ürün ve projelerini öne çıkarmak, pazara sunma stratejileri açısından Mobil Dünya Kongresi kritik bir öneme sahip. Etiya, deneyim odaklı dijital dönüşüm vizyonuna uygun geliştirdiği ürün ve çözümlere yatırım yaparak müşterilerinin bir sonraki adımdaki ihtiyaçlarını öngören bir yaklaşımla hizmet sunuyor. Müşteri deneyimini önceliklendiren kurumların ve onların milyonlarca müşterisinin dijital dönüşüm yolculuklarında en önemli iş ortağı olmanın arkasında da güçlü bir çalışan kadrosu yatıyor.
Doğan, “Başarılarımızın ana etkenlerinden biri olan 1200 kişilik ekibimiz, dünyanın farklı yerlerinde yer alan ofislerimizde uyum içerisinde yeni teknolojileri müşterilerimizle buluşturmak için çalışıyor. DNA’sında inovasyon olan bir şirket olarak bu yaklaşımımızı yeni pazarlara taşımak için olan inancım tam.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?