Ericsson Küresel Üst Yönetim Kadrosunda Değişiklik

Ericsson, bir açıklamayla Rafiah İbrahim’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ortadoğu ve Afrika Başkanı görevini bırakarak, CEO Börje Ekholm’ün danışmanlığını üstleneceğini duyurdu. 1 Nisan 2017’den bu yana şu anki pozisyonunda bulunan Rafiah İbrahim, 31 Ağustos 2019 tarihinde yeni görevine başlayacak. İbrahim, Ericsson yönetiminden de aynı tarih itibarıyla ayrılacak.

Ericsson Başkanı ve CEO’su Börje Ekholm, konuyla ilgili şunları kaydetti: “Rafiah, satış ve servis organizasyonumuz için son derece önemli bir lider. Son olarak Ortadoğu ve Afrika gibi iki önemli pazarı başarıyla birleştiren Rafiah, müşterilere sunduğumuz değeri artırıp faaliyetlerimizin ölçek ve verimliliğini korurken, aynı zamanda sağlam bir operasyonel yapı oluşturmamızı sağladı. Ayrıca Rafiah’ın çalışmaları, kısa bir süre önce duyurduğumuz 5G anlaşmalarından da görülebileceği üzere, bölge genelinde müşterilerimizle daha sağlam ilişkiler kurulmasını mümkün kıldı. Yönetim ekibimizin değerli bir üyesi olan Rafiah ile yeni görevinde de birlikte çalışmayı sürdürecek olmaktan memnuniyet duyuyorum.”

Ericsson bünyesine 1996 yılında katılan Rafiah İbrahim, şirket genelinde çeşitli yönetim pozisyonlarında çalıştıktan sonra, 5 yıl önce bölge yönetimine getirildi. Yeni görevine başlayana dek bölgesel çalışmalara yön vermeye devam edecek olan Rafiah, ardından danışman rolü üstlenerek güçlü müşteri ilişkileri konusuna odaklanacak.

Ericsson, Rafiah’dan görevi devralacak yönetici arayışlarına başladı.