Equinix, Türkiye’deki İş Dünyasını Dijital Dünyaya Taşıyor

Türkiye’deki işletmeler, ECX Fabric’in olduğu ağlar üzerinden özel bağlantı ile en hızlı ve güvenli şekilde beş kıtadaki işletmelere, bulut ve ağ hizmetleri sağlayıcılarına erişebilecek.

Küresel ara bağlantı ve veri merkezi şirketi Equinix, Istanbul International Business Exchange (IBX) veri merkezi üzerinden gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayan, geliştirilmiş bağlantı opsiyonlarının açılışını duyurdu. Equinix Cloud Exchange Fabric (ECX Fabric)’in İstanbul’da hizmete girmesiyle birlikte, Türkiye’deki işletmeler, 5 kıtada bulunan 37 ECX Fabric metro ağı üzerinden işletmelere, bulut ve ağ hizmeti sağlayıcılarına ara bağlantı kurarak dijital dünyanın uç noktalarındaki konumlarda işlem yapabilecekler.

İleri teknoloji hizmetlerine duyulan ihtiyacı, dijital dönüşüm ve müşteri talepleri yönlendiriyor. Dolayısıyla işletmeler için stratejik bulut bilişim hizmetleri ve ağ hizmetleri sağlayıcıları arasındaki global bağlantı, iş dünyasında başarılı olmak için büyük önem taşıyor. Equinix’in 2019 Global Interconnection Index (GXI) ve ilgili bağımsız anket çalışmasının bulgularına göre anketi yanıtlayan Türkiye’deki yetkililerinin yüzde 75’i, şirketlerindeki iş kollarının daha büyük bir bölümünü bulut üzerine taşıyacağını belirtiyor. Türkiye’deki BT profesyonellerinin yüzde 18’i ise şirketlerinin gelecekte öncelikle bulut bilişim hizmet sağlayacıları ile bağlantı kurmaya ihtiyacı olacağını düşünüyor.

ECX Fabric, Platform Equinix® üzerinde yer alan dağıtık altyapı ve dijital ekosistemlere direkt, güvenli ve dinamik global bağlantı sağlıyor. Artık İstanbul’da da erişilebilen ECX Fabric, herhangi bir işletmenin kendi dağıtık altyapısı ile herhangi bir şirketin Platform Equinix’teki dağıtık altyapısı arasında bağlantı kurmasını sağlayan, isteğe bağlı, SDN özellikli bir bağlantı hizmetidir.

Genişletilmiş ECX Fabric global bağlantı işlevi, veri merkezinden veri merkezine bağlantılar için birincil bağlantı veya mevcut MPLS ve Ethernet tabanlı ağların tamamlayıcısı olarak kullanılabiliyor. ECX Fabric, metro ağlar arasında gerek yedek bağlantılar oluşturulmasını, trafikteki dönemsel artışların esnek bir şekilde yönetilebilmesini ve yüksek bant genişliği gerektirebilen kısa dönemli projelerin gerçekleştirilmesini sağlıyor.

ECX Fabric ayrıca müşterilerin Platform Equinix’teki Amazon Web Services, Microsoft Azure, Oracle Cloud Infrastructure ve Google Cloud Bulut Bilişim Hizmetleri de dahil olmak üzere dünyanın en büyük bulut bilişim hizmet sağlayıcılarına erişimlerini kolaylaştırıyor. Equinix, dünyanın önde gelen bulut bilişim hizmetleri sağlayıcı şirketlerine doğrudan erişimi sağladığı için ECX Fabric ile müşterilerin çoklu bulut ağ bağlantısıyla ilgili zorluklarını aşmak için ideal bir çözüm sunuyor.

Etiketler: ,