Endüstriyel Lojistikte Verimlilik ve Güvenlikte Yeni Standartlar

Bluepath Robotics’in T2000 ve U2000 gibi son teknoloji ürünleri, endüstriyel lojistik operasyonlarında etkin bir çözüm sunarak büyük hacimli yüklerin taşınmasını kolaylaştırıyor.

Her iki model de kompakt tasarımıyla depo ve fabrika ortamlarında ideal kullanım imkanı sağlarken, güvenlik standartlarıyla donatılmış olmaları kullanıcıların kaliteden ödün vermeden operasyonları yönetmelerine olanak tanıyor. Bluepath Robotics’in sunduğu çözümler, Fleet Management System (AIRFMS), Dashboard & Monitoring System (AIRBoard) ve Plant Communication System (AIRPlant) gibi önemli özelliklerle operasyonel verimliliği artırırken, dağıtık mimari yapılarıyla kesintisiz operasyon yönetimi sağlıyor. Yalnızca işlevsellikleriyle değil, aynı zamanda göz alıcı yeni tasarımlarıyla da dikkat çeken T2000 ve U2000 modelleri, 19-21 Mart’ta LogiMAT Fuarı’nda sektör profesyonellerinin beğenisine sunulacak.

Ford Otosan girişimi ve endüstriyel otomasyon ve malzeme taşımacılığının öncü ismi Bluepath Robotics’in T2000 modeli, en son teknolojiyle donatılmış otonom mobil robotların bir örneği olarak kabul ediliyor. Bu model tow type olup, 2000 kg’a kadar yük çekme kapasitesiyle endüstriyel malzeme taşıma işlemlerinde etkili bir çözüm sunuyor, Gripper(kol) ekleme yapılabilmesiyle ile de farklı müşteri ihtiyaçlarına göre alternatif çözümler oluşturulabiliyor. 870 x 710 x 375mm boyutlarıyla kompakt bir tasarıma sahip olan T2000, depo ve fabrika ortamlarında kullanım için ideal bir seçenek sunuyor. Visual Slam, Laser Slam ve Line tracking navigasyon tiplerini destekleyen özellikleri sayesinde, AMR’nin çevresini etkili bir şekilde algılayarak güvenli ve verimli bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Ayrıca, engelleri algılayarak alternatif rotalar oluşturma kabiliyeti ve 3D nesne tespiti gibi özellikler, operasyonların akışını kesintisiz hale getiriyor. T2000 ayrıca, hızlı şarj özelliği, yüksek güvenlik standartları ve endüstriyel ihtiyaçlara göre donatılmış durumda, böylece kullanıcılar güvenilirlik ve performanstan ödün vermeden operasyonlarını yönetebiliyorlar.

U2000 modeli ise Bluepath Robotics’in yeni nesil malzeme taşıma çözümlerinin bir örneğini temsil ediyor ve depo ve fabrika ortamlarında malzeme taşıma operasyonlarının verimliliğini önemli ölçüde değiştiriyor. Bu model, 2000 kg’a kadar yük taşıma kapasitesiyle büyük hacimli ve ağır yüklerin taşınmasında etkili bir şekilde kullanılabiliyor. 1690 x 1195 x 375 mm boyutlarıyla kompakt bir tasarıma sahip olan U2000, çeşitli uygulamalara uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış durumda. Özellikle, lift sistemleri, konveyörler ve fikstürlerle sorunsuz entegrasyon sağlayarak kullanıcıların operasyonlarını optimize etmelerine olanak tanıyor. Yüksek hassasiyetli konumlandırma yeteneği ve güvenlik standartlarıyla birlikte, bu model güvenilirlik ve performansı bir araya getiriyor. U2000 ayrıca, hızlı şarj özelliğine sahip olarak kullanıcıların işlerini daha verimli ve etkili bir şekilde yürütmesini sağlıyor. T2000 ve U2000 robotları eşsiz yeni tasarımlarıyla LogiMAT Fuarı’nda sergilenecek.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?