Emre Kurttepeli Yeniden Başkan Seçildi

Endeavor Derneği’nin dokuzuncu olağan genel kurul toplantısı gerçekleşti.

Endeavor Türkiye Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Dokuzuncu Olağan Genel Kurul Toplantısı 15 Haziran 2023 tarihinde Feriye’de gerçekleşti. Genel Kurul Toplantısı’nın ardından gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Emre Kurttepeli seçildi. İyzico Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Endeavor Girişimcisi Barbaros Özbuğutu ve Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdürü Yardımcısı Burcu Civelek Yüce Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu’na katıldı.

2023 -2024 dönemi Yönetim Kurulu üyelerinin tam listesi; üç Kurucu Üye Yıldırım Ali Koç, Murat Özyeğin, Suzan Sabancı Dinçer; önceki dönemden devam eden on iki üye Alp Saul, Cansen Başaran Symes, Ebru Özdemir Kışlalı, Emre Kurttepeli (Başkan), Fırat İşbecer, Koray Bahar, Nevzat Aydın, Tankut Turnaoğlu, Engin Aksoy, Hande Çilingir ile yeni katılan Barbaros Özbuğutu ve Burcu Civelek Yüce’den oluşuyor.

Endeavor; Insider, Foriba, iyzico, Peak Games gibi son dönemde girişimcilik dünyasında ciddi başarılara imza atan girişimcileri ağında bulunduruyor. Geçtiğimiz sene Türkiye’de 15. Yaşını kutlayan Endeavor’da tüm çalışmalarında ilk günkü inançlarını koruduklarını ileten Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, “Biz, Türkiye’yi geleceğe taşıyan öncü girişimcilerin global platformuyuz. 15 sene içinde Endeavor Türkiye’den seçilen girişimci sayımız 100’ü geçti. Girişimcilerimiz 750 milyon doları aşan yatırım topladı, 20’ye yakın şirket satışı gerçekleşti. Global yatırım fonumuz Catalyst, Türkiye’de 14 yatırım yaptı. Endeavor’ın bulunduğu ülkeler arasında, girişimcilerimizle örnek gösterilen bir ekosistem olduk. Geleceğe umutla bakmak için birçok sebebimiz var. Yarın ağımıza katılacak yeni Endeavor Girişimcileri’ni heyecanla bekliyoruz. Onlar Türkiye’yi geleceğe taşırken, biz yanlarında yürüyerek basamakları hızla çıkmalarına yardımcı olmaya ve Türkiye’nin global girişimci platformu olmaya devam edeceğiz.” dedi. Kurttepeli, Endeavor gibi Türkiye’ye katma değer sağlayan STK’lardan birinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçilmekten onur duyduğunu kaydetti.

Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ise “Kurum olarak ilk hedefimiz, seçilen her girişimimizi global ağımızda bulunan mentörler, deneyimli girişimciler ve yatırımcılarla bir araya getirerek büyümelerine destek olmaktır. Girişimcilerin gücü, zor koşullarda ve kaotik ortamlarda, daha çok ortaya çıkıyor. Tüm dünyanın ve ülkemizin yaşadığı sorunlara çözümler, girişimci bakış açısıyla, hızlıca bulunabiliyor. Bunu, Endeavor’ın bulunduğu her ülkede, sürekli görebiliyoruz. Son iki senede, girişimcilerimizin global açılımları daha önce görmediğimiz seviyelere çıktı, yurt dışındaki ofislerimizle olan iş birliklerimiz de aynı oranda arttı. Önümüzdeki dönemde girişimcilerimizin tüm dünyada daha çok ses getireceklerini şimdiden görebiliyoruz.” mesajını iletirken, tüm Endeavor yönetim kurulu üyeleri, üyeler ve mentörlerine verdiği destekler için teşekkür etti.

 

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?