Eclit’te Hedefler Büyük

Eclit Co-CEO’su Evren Ballı Enterprise Next röportajlarında konuğumuz oldu.

Geçtiğimiz 2021 yılının yaz aylarında Turkven girişim sermayesi ortaklığıyla ve Clonera, Pukta birleşmesiyle doğan yeni şirket Eclit, şu an itibariyle Türkiye’nin en büyük ve güvenilir bulut altyapısı üzerinden, 6 ayrı veri merkezinde, kendi geliştirdiği teknoloji platformlarıyla 300’den fazla müşteriye yönetilen BT hizmetleri veriyor.

Sektörün iki güçlü markasını ve Turkven deneyimini aynı çatı altında buluşturan Eclit, organik ve inorganik büyüme stratejisi ve yetkin insan kaynağına yapacağı yatırımlar sayesinde Türkiye’de yönetilen BT servislerinin standartlarını belirlemek, her ölçekteki şirketin dijital yolculuğunu kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yola çıktı.

Büyümenin önündeki engeller Eclit ile ortadan kalkıyor

Eclit Co-CEO’su Evren Ballı, teknolojinin karmaşıklığı, yüksek yatırım maliyetleri ve tecrübeli insan kaynağına erişimdeki zorlukların her geçen gün arttığına dikkat çekerek şunları söyledi:
“Bu durum, artan rekabet ve büyüme baskısının olduğu bir ortamda şirketlerin büyümelerinin önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor. Eclit, Türkiye’nin lider markalarından oluşan 300’den fazla müşterisinde tüm bu engelleri ortadan kaldırarak müşterilerinin teknoloji ve yetkinliğe kolayca erişimlerini sağlamış ve büyümelerinde rol oynamış durumda. Önümüzdeki dönemde de Türkiye’nin lider markalarına hizmet vermeye devam ederken, özellikle KOBİ sahiplerinin akıllarındaki ‘dijital dönüşüm karmaşıklığını’ yalınlaştıracak ve büyümelerinde onlara yol arkadaşı olacağız.”

Tüm bunları ve daha fazlasını Evren Ballı ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki sohbetten izleyebilirsiniz.

 

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?