e-Beyanname Çözümleriyle Vergi Beyannameleri Artık Daha Kolay

Nagarro + MBIS, işletmelerin beyanname döneminde yaşadığı zorlukları dikkate alarak Teknoloji Direktörlüğü tarafından geliştirilen e-Beyanname çözümüyle, tüm sürecin uçtan uca yönetilmesine imkân tanıyarak zamandan ve maliyetlerden tasarruf sağlıyor.

Vergi beyannamesi hazırlama süreçleri, işletmelerin uzun zamanını alırken iş gücü ve maliyetlerde de kayıplar yaşanmasına sebep oluyor. Excel tablolarıyla uğraşmak, dosya güvenliğini sağlamak gibi konular Mali İşler departmanlarının yükünü artırıyor. Nagarro + MBIS, Teknoloji Direktörlüğü tarafından geliştirilen e-Beyanname çözümüyle, manuel işlemlere, ekranlar arasında dolaşmaya veya dosya dönüştürmeye gerek olmadan kaynak veriyi kontrol ederek düzenlemeye ve anlık olarak yönetmeye imkân veriyor. Böylece hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de bu sürecin işletmeler için daha kontrollü ve verimli yönetilmesini sağlıyor. Beyanname sürecini, iş yükünü artıran bir deneyim olmaktan çıkarıp, yeni düzenlemelere en hızlı şekilde entegre olmayı da garanti ediyor.

Tüm süreç, ürün içinden yönetilebiliyor

e-Beyanname ürünü, ilgili beyanname türü ve dönemi için, otomatik olarak verileri oluşturarak gerektiğinde müdahalelerde bulunabiliyor. Şirket içi onay işleminin ardından online vergi dairesine otomatik olarak yüklenebiliyor. Nagarro + MBIS e-Beyannamenin temel fonksiyonları arasında ECC ve S4/HANA sistemleri üzerinde çalışabilmesi, uygulama üzerinde vergi beyanname XML dosyalarının hazırlanması, alternatif hesap planı kullanımı desteği, uygulama üzerinden internet vergi dairesine beyanname yüklenebilmesi gibi kolaylıklar geliyor. Bunun yanı sıra akıllı belge sınıflama özelliğiyle ilgili, belgenin beyannamenin hangi kısmında gösterileceğini kural kataloğu ile yönetmesi, beyannamede olması gereken işlem veya istisna gibi bilgileri türeterek kural kataloğu oluşturması gibi özellikleri ise onu “akıllı ürün” kategorisine yerleştiriyor.

Nagarro + MBIS’in e-Beyanname ürününü satın alanların en çok kullandığı beyanname türleri arasında KDV1, KDV2, 1003A ve 1003B Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannameleri ile Damga Vergisi Beyannamesi geliyor. Bunların yanı sıra Turizm Beyannamesi, GEKAP Beyannamesi, BA-BS de çözüm sunulan işlevler arasında yer alıyor.

Nagarro + MBIS Teknoloji Direktörü Oğuzhan Atış, “Şirketlerin mali departmanlarının beyanname dönemlerindeki zorluklarını görerek Nagarro + MBIS Teknoloji Direktörlüğümüz tarafından geliştirdiğimiz e-Beyanname ile işletmelere zamandan, iş gücünden ve de kaynaklardan tasarruf sağlıyoruz. e-Beyanname, beyanname hazırlama aşamasında kullanıcıların belgelerin içeriğindeki matrah ve vergi tutarlarını da kontrol etmesini sağlayan, bu haliyle kullanıcıya geri bildirimlerde bulunan ve uçtan uca çözümlerle tüm süreci kendi içinde yöneten akıllı bir ürün. İşletmeleri, hem iş hem de zamandan tasarruf edilen bu çözümümüzle tanışmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?