Avrupa İş Ödülleri’nde Yılın Ulusal Kazananı SMG

Türkiye’de başta perakende olmak üzere 11 binden fazla noktaya kapalı devrede yasal müzik ve anons yayın hizmeti sunan SMG, Avrupa çapında daha güçlü bir iş dünyasının gelişimini desteklemek amacıyla düzenlenen “2019 Business Awards Europe”, Avrupa İş Ödülleri’nde girişimcilik dalında ‘Yılın Ulusal Kazananı’ oldu.

Türkiye’de 11 binden fazla noktaya kapalı devrede yasal müzik ve anons hizmeti sunan SMG, dünyanın en büyük ve prestijli ticari yarışmalarından biri olan “Business Awards Europe” Avrupa İş Ödülleri’nde girişimcilik dalında ‘Yılın Ulusal Kazananı’ seçildi.

Avrupa çapında iş dünyasının gelişimini desteklemek amacıyla her yıl düzenlenen ödüllere bu yıl 120 bin firma katıldı ve aralarından seçilen 3 bine yakın firmayla birlikte SMG değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirme sonrasında Avrupa İş Ödülleri Heyeti, SMG’yi ‘The Inflexion European Entrepreneur of the Year Award’da Ulusal Kazanan ilan etti.

SMG’nin elde ettiği bu başarıdan dolayı duydukları gururu dile getiren SMG Kurucu Ortağı Moris Alhale; ‘2009 yılında kurulan SMG, müzik, telif ve teknolojiyi aynı potada buluşturan bir kurum. Sektörü için bir ilk olan markamız, kapalı devre merkezi müzik yayını hizmeti veriyor. Bu hizmeti de geliştirdiğimiz özel bir yazılım aracılığıyla depola – çal yöntemiyle yapıyoruz. Şimdiye kadar Türkiye’de çok önemli projelere imza attık. 2017 yılında Teknokent’e girmeye hak kazandık. Türkiye’de ve dünyada kendi geliştirdiğimiz yazılım ile dijital müzik yayını yapan tek şirket olarak, yazılımımızla ilgili yeni projelerimizi İTÜ ARI Teknokent’teki ofisimizde gerçekleştiriyoruz. Kurumumuz, Türkiye’de en hızlı büyüyen şirketlerin yer aldığı Deloitte Technology Fast50 Türkiye Programı’nda dört yıl art arda listeye girme başarısı gösterdi. Bu anlamda da sektöründe ilk ve öncü bir konumda. Bu başarıyı uluslararası bir düzeye taşıdığımız için mutluyuz” dedi.

Avrupa İş Ödülleri Genel Müdürü Adrian Tripp ise bu başarımız ile ilgili şunları söyledi: “Bu önemli bir başarı ve SMG alanında öncü bir lider. Ulusal Kazanan olarak seçilmek demek, büyük yenilikçilik, etik ve başarı gösterdiğiniz anlamına gelir ve Avrupa’nın en iyi şirketlerinden biri olduğunuzu gösterir.