Dolandırıcılığa Karşı Yeni ve Güvenilir İş Ortağınız: Fraud.com

Günümüzde artan tehditler, dolandırıcılara karşı korumanın yalnızca bankalar veya ödeme kuruluşları için değil herkes için elzem olduğunu gösteriyor.

Müşteri kimlik doğrulaması ile gerçekleştirilen işlemler, gerçekte birinin söylediği kişi olduğunun kanıtlanması gibi başlıklara bakıldığında herhangi bir kuruluşun dolandırıcılığa karşı ne kadar savunmasız durumda olduğunu görmek mümkün. İşletmeler; Fraud.com’un sürekli gelişen dolandırıcılık yöntemlerine yönelik sunduğu çözüm yelpazesi sayesinde, güvenlik altyapılarının sorunsuz çalıştığından emin oluyor.

UK Finance tarafından yayınlanan rakamlar; 2020’de kartla gerçekleşen ödemeler, uzaktan bankacılık ve çeklerdeki mali dolandırıcılık kayıplarının toplamda 738 milyon sterlini aştığını ve bunun da çevrimiçi satın almalardaki artış sebebiyle gerçekleştiğini gösteriyor. Bu büyüyen tehdide karşı sektöründe öncü konumda bir dolandırıcılık karşıtı çözüm sunan www.fraud.com , modern dünyaya uyarlanmış üç katmandan oluşuyor:

Udentify, KYC (Know Your Customer) savunma işleminin ilk ayağıdır. Udentify Yapay zekâ, yüz tanıma ve canlılık testleri ile müşterilerin kimlik tespiti ve doğrulamasını yaparak söyledikleri kişi olup olmadıklarını saniyeler içinde tespit eder. Kullandığı NFC ve OCR teknolojisi sayesinde dünyada geçerli tüm kimlik ve pasaportları okur ve işlemi gerçekleştiren kişi ile eşleştirir.

aiReflex, işlem izleme katmanıdır. Karmaşık dolandırıcılık senaryolarını tespit etmek, önlemek ve “false positive” sonuçları azaltmak için yüksek performanslı ve gerçek zamanlı yapay zeka teknolojisini kullanır, böylece kredi kartı, havale, EFT, SWIFT ve diğer işlemlerin güvenle gerçekleşmesi sağlanır.

Fcase FOAR, fraud tespit operasyonu, otomasyonu ve vaka yönetimi yazılımıdır. İşletmenin çağrı merkezi dahil tüm kanallarını birbirine bağlayarak gerçek zamanlı veri akışı ile beslenir. Akıllı link analizi, RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) ve raporlama katmanları sayesinde fraud tespit operasyonları denetim ve kontrol altına alınır.

Bu birleşik yaklaşım, fraud tespit etmeyi, yönetmeyi ve raporlamayı her zamankinden daha kolay hale getirerek kuruluşlar ve müşterileri için uçtan uca koruma sağlıyor.

Yapay zekâ, kimlik doğrulama, biyometrik doğrulama, robotik süreç otomasyonu ve daha fazlasında en son teknolojilerden yararlanan Fraud.com, dolandırıcılık tespiti ve önlenmesi için mümkün olan en verimli ve etkili yaklaşımı hayata geçiriyor.

Fraud.com Kurucusu ve CEO’su Emre Sayın, “Dolandırıcılığa karşı yapay zekâ temelli tümleşik çözümler üreten bir platformuz. Yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl iki yeni ürünümüzü daha tanıtacağız. 2021 yılında yüzde 428 büyüdük. Hedefimiz fraud tespit ve engelleme teknolojileri alanında dünya lideri olmak” dedi.