Acronis Cyber Protect Entegrasyonu Citrix Workspace İçin Güvenliği Artırıyor

Citrix Ready aracılığıyla Citrix Workspace ile Acronis Cyber Protect Bulut entegrasyonu, Citrix MSP’lerin günümüzün karmaşık ve amansız siber tehdit ortamını daha iyi ele almasını sağlarken, müşteriler ve kendi operasyonları için karmaşıklığı azaltıyor.

Günümüzde işlerin çoğu, evden savunmasız, genellikle kişisel, uç nokta cihazlarında görev yapan çalışanlarla uç noktada yürütülüyor. Bir kuruluşun kontrolü dışındaki cihazların eriştiği hassas kurumsal verilerin miktarı arttıkça, BT ekibinin koruması gereken saldırı yüzeyi de buna bağlı olarak artıyor. Acronis, bu karmaşık gerçekliğe yanıt olarak, müşterilerinin Citrix Workspace varlıklarının nerede otururlarsa otursunlar, korumalarını artırmak için tasarlanmış, yönetilen hizmet sağlayıcılar (MSP’ler) için entegre bir çözüm geliştirdiğini duyurdu.

Citrix, çalışanların en iyi performansı göstermesini sağlayan, karmaşıklık ve dikkat dağınıklığı içermeyen tutarlı bir iş deneyimi sunmaya kararlı bir yapıda faaliyet gösteriyor. Daha fazla çalışan üretkenliği ve katılımı sağlayan güvenli, akıllı ve yüksek performanslı dijital çalışma alanı olan Citrix Workspace gibi çözümler, tüm çalışanların üçte ikisinin COVID-19 salgınının ardından uzaktan çalışmaya geçtiği bildirildiğinden daha kritik hale geldi.

Kuruluşların karşılaştığı zorluk, ev sistemleri ve ağları nadiren ofis ortamları kadar esnek olan uzaktaki çalışanları hedef alan karmaşık siber saldırıların dramatik artışına karşı koymak. Bu zorluğu birleştirmek: Yeni araştırma, dünya çapındaki uzaktan çalışanların yüzde 47’sinin BT ekiplerinden uzaktan çalışma konusunda rehberlik eksikliği olduğunu bildirdiğini ortaya koyuyor. Bu kombinasyon, onları yalnızca üretkenliklerine zarar vermekle kalmayıp aynı zamanda değerli şirket verilerini ve sistemlerini riske atan saldırılara karşı savunmasız bırakıyor.

“Çalışanlar için nerede çalıştıklarına bakılmaksızın güvenli ve güvenilir tutarlı bir deneyim sağlamak, onları bağlı ve üretken tutmak için kritik önem taşıyor” diyen Citrix Baş Ürün Sorumlusu PJ Hough, “Acronis’in Citrix ile entegrasyonu sayesinde şirketler, deneyimlerinin önüne geçmeden sanal uygulamaların ve masaüstü kullanıcılarının güvenliğini zenginleştiren ve varlıklarının ve verilerinin şimdi ve gelecekte korunmasını sağlayan kapsamlı siber koruma sağlayabilir” ifadesini kullandı.

Acronis Cyber Protect’in Citrix Workspace ile entegrasyonu, Acronis Cyber Platform’un API’leri ve SDK’ları aracılığıyla mümkün kılınarak, Citrix’in mevcut gizlilik ve güvenlik önlemlerini geliştiren gelişmiş siber güvenlik yetenekleri ekliyor. Sonuç olarak, VB100 sertifikalı kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümü, Citrix Workspace uygulamasına yönelik doğrudan saldırıları önlemek için yapay zeka tabanlı statik ve davranışsal sezgisel, isteğe bağlı antivirüs, antiransomware ve anticryptojacking teknolojilerini kullanan gerçek zamanlı koruma ile uç noktaları koruyor.

Sanal masaüstleri için siber koruma

Modern siber tehditlerin artan karmaşıklığı göz önüne alındığında, herhangi bir erişim noktası, dosyaları yok edebilen veya değiştirebilen ve kötü amaçlı kod enjekte edebilen kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı savunmasız olabiliyor. Yeterli siber koruma olmadan, sanal bir masaüstüne yapılan başarılı bir saldırı, tüm ortamı riske atabilir. İlk istemci makinenin güvenliği ihlal edildiğinde, bulaşma ağ üzerinde yanal olarak hareket edebilir, diğer makinelerdeki verileri şifreleyebilir ve hedef şirketi yıkıcı kesinti sürelerine ve gelir kaybına açık hale getirebilir.

Kapsamlı siber koruma, veri koruma ile gelişmiş siber güvenliği tek bir çözümde birleştirerek bu tür modern tehditlere karşı kanıtlanmış bir savunma sağlar. Geliştiriciler ve bağımsız yazılım satıcıları (ISV’ler), Acronis Cyber Platform’un API’lerini ve SDK’larını kullanarak çözümlerini geliştirebilirler.

Acronis Cyber Protect, Citrix ile entegre olarak, MSP’lerin sanal masaüstü ortamlarını doğrudan saldırılardan korumasını sağlayan, uyumlu ve uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Gelişmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisi, kötü amaçlı kodun yerleştirilmesini önlerken dosyaları ve kayıt defteri girdilerini değişiklikten korumak için çekirdek düzeyinde sürücüler kullanıyor.

Acronis yol haritası ek Citrix entegrasyonları gerektiriyor

Bu entegrasyon, Acronis’in Citrix çözümlerini desteklemeyi planladığı birkaç yetenekten ilkidir ve 2021’in başlarında dört ek geliştirme planlanmaktadır. MSP’lerin yakında göreceği özellikler arasında şunlar yer alıyor:

Sanal Makineler için Aracısız Antimalware Koruması: Piyasadaki diğer aracı tabanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma araçları, teknolojilerinin ortamdaki her sanal makinenin içinde çalışmasını gerektirir ve bu da hem daha fazla karmaşıklığa hem de kaynak tüketimine neden olur. Acronis, Acronis Cyber Protect’i doğrudan Citrix’in sanal uygulamaları ve masaüstü çözümleriyle entegre etmeyi planlıyor, bu da kaynak tüketimini düzene sokarken karmaşıklığı ve maliyeti azaltacak.
• Kullanıcı Profilleri için Kötü Amaçlı Yazılım Koruması: Fidye yazılımı saldırılarının sıklığı ve etkinliği arttıkça, dünya çapındaki şirketlerin yüzde 50’si haftada en az bir kez siber saldırı yaşadığını bildiriyor. Bu saldırılara karşı koymak, kanıtlanmış bir çözüm gerektirir ve AV-Test ve Virus Bulletin gibi bağımsız siber güvenlik laboratuvarları tarafından yapılan testler, Acronis Cyber Protect’in kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımının en son kötü amaçlı yazılım saldırılarının yüzde 100’ünü sıfır yanlış pozitifle tespit ettiğini gösteriyor.
• Citrix Hypervisor için Aracısız Yedekleme: Çoğu yedekleme aracı, her sanal makinenin içinde tam boyutlu bir aracı çalıştırarak, genel sistemin karmaşıklığını ve sanallaştırma ana bilgisayarındaki kaynak tüketimini artırıyor. Acronis’in Citrix’in sanallaştırılmış ortamları için aracısız yedeklemeleri, RAM / CPU tüketimini 10 kata kadar azaltarak yedeklemeleri yakalamak için daha verimli bir yol sağlıyor ve sanal makine başına birden çok yedekleme aracısını yönetmek için gereken süreyi önemli ölçüde azaltıyor.
• Kullanıcı Profilleri için Sürekli Veri Koruması: İş günü boyunca, çalışanlar verilerinde yanlışlıkla önemli dosyaları silmek gibi istenmeyen değişiklikler yapabilir. Bu tür bir veri kaybı, yalnızca bireysel kullanıcının üretkenliğini etkilemekle kalmaz, sonuç olarak tüm işletme zarar görebilir. Sürekli veri koruma teknolojisini kullanan Acronis Cyber Protect aracısı, kullanıcı dosyalarındaki her değişikliği izler ve yedekler. Sezgisel arayüzü, bir kullanıcının dosyaları zamanın en son noktasına şeffaf bir şekilde geri döndürmesini sağlayarak çalışanların ve işletmelerin üretken kalmasını sağlar.

“İçinde bulunduğumuz çağda, sanal masaüstü ortamlarına kullanıcı dostu, kapsamlı siber koruma getirme ihtiyacı her zamankinden daha kritik hale geldi” diyen Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei “SB” Beloussov, “Entegre teknolojileri geliştirmek ve uygulamak için Citrix gibi ortaklarla çalışmak, işletmelerin COVID-19 çağında ve çok ötesinde hayatta kalmasını ve başarılı olmasını sağlamanın anahtarıdır” şeklinde görüş belirtti.