DE-CIX’te Yeni CEO Ivo Ivanov Oldu

Yönetim ekibini genişleten DE-CIX, önümüzdeki on yıllık büyüme için rotayı belirledi: Yönetim Kurulu Başkanı Harald A. Summa Denetim Kurulu’na atandı. Ivo Ivanov ise yeni CEO oldu.

Ivo Ivanov (Başkan ve CEO), Sebastian Seifert (CFO), Dr. Thomas King (CTO) ve Christian Reuter (CSO)

DE-CIX, üst yönetim kadrosunda değişikliklere giderek yönetici ekibini genişletme kararı aldı. 25 yıldan fazla CEO’luk görevini üstlenen ve DE-CIX Group AG Yönetim Kurulu Başkanı olarak beş yılı aşkın bir süre hizmet veren internet dünyasının öncü ismi Harald A. Summa, bundan böyle DE-CIX Denetim Kurulu’nda yer alacak. Şimdiye kadar DE-CIX Group AG Yönetim Kurulu üyesi olarak uluslararası büyüme ve stratejiden sorumlu olan Ivo Ivanov, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak Summa’dan bayrağı devraldı. Öte yandan, Yönetim Kurulu da iki ek pozisyon ile genişliyor: Yönetim Kurulu üyeleri Ivo Ivanov ve Sebastian Seifert’in (DE-CIX Group AG CFO’su) yanı sıra, Teknoloji Başkanı (CTO) olarak görev yapan Dr. Thomas King de Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Uluslararası alanda tanınan satış uzmanı Christian Reuter, yeni oluşturulan Satıştan Sorumlu Başkan pozisyonunda global satış ve pazarlama faaliyetlerine yön verecek isim olacak ve aynı zamanda da Yönetim Kurulu’nun da dördüncü üyesi olacak.

DE-CIX Denetim Kuruluna geçişi hakkında yorum yapan Summa, “DE-CIX, an itibarıyla benzeri görülmemiş bir büyüme aşamasında. Sahip olduğum deneyimi Denetim Kurulu’ndaki yeni rolümde de değerlendirebilmek ve DE-CIX’in başarı öyküsüne katkıda bulunmaya devam etmek için sabırsızlanıyorum. DE-CIX’in son birkaç on yıldaki olağanüstü başarılı gelişimi için tüm yol arkadaşlarıma, iş ortaklarına ve hepsinden önemlisi tüm ekibe teşekkür etmek isterim. 25 yıl önce DE-CIX’in dijitalleşmenin itici güçlerinden biri olabileceğini kim düşünebilirdi? Üstelik sadece Almanya’da da değil, tüm dünyada. Bundan, özellikle gurur duyuyorum” dedi.

DE-CIX Group AG Yönetim Kurulu’nun yeni Başkanı Ivo Ivanov, şirketin daha fazla büyüme için en uygun konumda olduğunu düşünüyor: “Bölgesel ve küresel genişleme stratejimiz ve yeni birbirine bağlantı hizmetlerimizle her ölçekteki işletmenin ihtiyaçlarını karşılayarak dijitalleşme süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı olacağız. CEO olarak, bu yeni büyüme aşamasında DE-CIX’e liderlik etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.” Ivanov, 2007 yılında DE-CIX’te çalışmaya başladı ve o zamandan beri, Kuzey Amerika, Güney Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Hindistan ve Güneydoğu Asya’da, DE-CIX’in küresel genişlemesine öncülük etme ve yönlendirmede etkili oldu.

DE-CIX Group AG Denetim Kurulu Başkanı Felix Höger, yönetimdeki değişiklikler hakkında şunları belirtti:
“Denetim Kurulu, yeni yönetim yapısıyla DE-CIX’in önümüzdeki on yıllık büyümesinin rotasını belirliyor ve onlarca yıllık deneyim ve yeni, genç parlak fikirlerin birleşimi ile şirketimizin gelecekteki devamlılığını da garanti altına alıyor. Sadece önümüzdeki yıllar için değil, uzun vadede de. Yeni Yönetim Kurulu’nda mükemmel bir kadro oluşturduğumuzdan son derece eminim ve Denetim Kurulu’nda da Harald Summa’nın bizimle birlikte olmasından büyük gurur duyuyorum.”

Harald A. Summa–Alman İnternet öncüsü

Almanya ve Avrupa’da internetin başlangıcından bu yana Harald A. Summa, bölgenin dijital ekonomisinde en etkili kişiliklerden biri oldu. DE-CIX faaliyetlerinin yanı sıra Summa, eco – Association of the Internet Industry’nin kurucusu ve de CEO’su. Summa, 2020’den beri Internet Society’nin (ISOC) Organizasyon Üyesi Danışma Konseyi Eş Başkanı. Bunlara ek olarak Summa, Gaia-X European Association for Data and Cloud AISBL’nin Yönetim Kurulu’nun seçilmiş bir üyesi.

DE-CIX (Alman Ticari İnternet Değişimi), Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika, Orta Doğu, Hindistan ve Asya’da 40’a yakın lokasyonu ile dünyanın önde gelen İnternet Değişim operatörü. DE-CIX, İnternet Değişim Noktaları’nda, 100’den fazla ülkeden binlerce ağ operatörünü (taşıyıcılar), İnternet servis sağlayıcılarını (ISP’ler), içerik sağlayıcıları ve kurumsal ağları birbirine bağlıyor ve eşleştirme, bulut ve diğer birbirine bağlantı hizmetlerini sunuyor. DE-CIX Frankfurt, yılda 30 Exabyte’a yakın veri hacmi (2021 itibarıyla) ve neredeyse 1100 bağlantılı ağ ile dünyanın en büyük İnternet Değişim operatörlerinden biri.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?