CRM için Diyalog Tabanlı Yapay Zeka Asistanı

Salesforce, CRM için yeni özelleştirilebilir, diyalog tabanlı, üretken yapay zeka asistanı olan Einstein Copilot’un herkese açık beta sürümünün kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Yararlı yanıtlar oluşturmak için yeterli şirket verisine sahip olmayan diğer yapay zeka asistanları veya Copilot’larından farklı olarak Einstein Copilot, Salesforce müşterilerinin kendi özel ve güvenilir verilerini kullanarak yanıtlar oluşturmalarına, aynı zamanda veri yönetişmi politikalarını korumalarına ve pahalı yapay zeka model eğitimlerine ihtiyaç duymamalarına olanak tanır. Sonuç olarak, Einstein Copilot, Salesforce’un #1 AI CRM uygulamalarının içine doğrudan yerleştirilmiş tek ve tutarlı kullanıcı deneyimi ile kullanıcı adına soruları yanıtlayabilir, içerikleri özetleyebilir, yeni içerikler oluşturabilir, karmaşık diyalogları yorumlayabilir ve görevleri dinamik olarak otomatikleştirebilir. Bu, konuşma tabanlı bir arayüz, büyük dil modeli ve güvenilir şirket verilerinin birleştirilmesiyle mümkün olur. Bu sayede Salesforce kullanıcıları, üretken yapay zekanın gücünden faydalanabilir ve uygulamalarıyla tamamen yeni şekillerde etkileşimde bulunabilir.

Salesforce Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Marc Benioff; “Yapay zeka, sektör tarihindeki en önemli an. Her şirkette müşteri ilişkilerini derinleştirecek, üretkenliği artıracak ve daha yüksek marjlar sağlayacak. Yeni Einstein Copilot’umuz, yapay zeka ile etkileşim için harika bir sezgisel arayüzü, dünya çapında yapay zeka modellerini ve en önemlisi, yapay zekadan faydalanmak için gerekli veri ve meta verilerin derin entegrasyonunu bir araya getiriyor. Einstein Copilot, müşteri ilişkilerinizde neler olup bittiğini gerçekten anlayabilen tek Copilot” dedi.

BT yöneticilerinin yüzde 86’sı üretken yapay zekanın şirketleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağına inanıyor ve Slack’in yeni araştırmasına göre işyerinde yapay zeka kullanımı yalnızca geçtiğimiz çeyrekte yüzde 24 hızlandı. Ayrıca yapay zeka kullanan çalışanların yüzde 80’i bunun zaten üretkenliklerini artırdığını söylüyor. Yapay zekanın bu artan benimsenmesi, yapay zekanın bir kuruluş genelinde pratik iş görevlerini gerçekleştirmek için çok önemli bir araç haline geldiğini gösteriyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?