Commvault ve IBM’den Yeni İşbirliği

Commvault, IBM ile yeni bir işbirliğine imza attığını duyurdu. Yapılan anlaşma ile IBM Business Resiliency Services müşterileri verileri ister şirket bünyesinde ister bulutta barındırılsın veri yönetimi, koruma, yedekleme, kurtarma, taşıma ve endeksleme işlemini sadeleştirebilecek. Anlaşma, giderek artan veri yönetimi maliyetlerini düşürüp, işletmelerin dijital dönüşüm girişimlerine hız verecek.

Commvault, veri türlerinin ve miktarının arttığı günümüzde, işletmelere daha çevik bir BT platformu sunabilmek için IBM ile işbirliğini genişlettiğini duyurdu. Anlaşma kapsamında IBM, müşterilerine Commvault Data Platform sayesinde küresel müşteri tabanına verileri ister şirket bünyesinde ister bulutta barındırılsın, tüm verilerinin yönetimini ve koruma, yedekleme, kurtarma, taşıma ve endeksleme işlemlerini tek bir güçlü platform üzerinden sunabilecek.

IBM Business Resiliency Services, müşterilerine Commvault yazılımını şirket bünyesinde, IBM veri merkezlerinde ve IBM Bulut ortamlarında yönetilen altyapı üzerinde kurma olanağı verecek. Commvault yazılım seçenekleri ayrıca IBM sağlık hizmetleri müşterilerinin sağlık işletmeleri genelindeki kritik MEDITECH, Epic ve diğer EHR verilerini ve medikal görüntülemeleri yönetmelerini de sağlayacak. İş birliği ile işletmelerin iş sürekliliği korunurken, BT çalışmaları kesintisiz hale getirilecek, siber güvenlik ve yasal uyum riski minimize edilecek.

İşbirliği kapsamında IBM Business Resiliency Services Global Portföy Başkan Yardımcısı Daniel Witteveen şöyle konuştu: “İşletmeler, müşterilerin dijital dönüşümlerini mümkün kılmak için veri yedekleme ve kurtarma çözümlerinde daha fazla sadelik ve çeviklik aradıkları bir çağda buluyor. IBM ve Commvault çözümlerinin şirket içinde veya dışında veri yedekleme için kesintisiz entegrasyonu, daha sadeleştirilmiş bir iş sürekliliği modeli sunmaya ve müşterilerin operasyonel risklerini ve maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacak.”

Commvault’un sektör lideri olduğu veri yönetimi ve koruma platformunun IBM Business Resiliency Services’in engin iş sürekliliği uzmanlığı ile bir araya gelmesinin IBM müşterilerinin verilerini nerede bulunursa bulunsun daha kolay yönetmelerini, korumalarını ve arşivlemelerini mümkün kılacağını söyleyen Commvault Küresel İşbirlikleri ve Pazar Geliştirme Başkanı Owen Taranjuk; “IBM Business Resiliency Services uzmanları müşterilerine Commvault ürünleri sunmakla siber güvenlik, yasal uyumluluk, bulut benimseme ve diğer dijital dönüşüm girişimlerinin operasyonlarda herhangi bir kesintiyle sonuçlanmamasını sağlayabilir. Bu yeni işbirliği, IBM Business Resiliency Services uzmanlarına müşterilerinin yeni hibrit bulut ortamlarına geçişte karşılaştıkları pek çok BT esneklik sorununu çözmek için ihtiyaç duydukları veri yönetimi platformunu sunuyor” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?