CK Enerji, Elektrik Dağıtım Hizmetlerini Oracle ile Modernleştiriyor

Türkiye’de elektriğin en çok tüketildiği bölgelerde hizmet veren dağıtım şirketleri, sayaç okumadan tahsilata kadar her aşamada daha modern ve esnek bir müşteri deneyimi sunuyor.

AEDAŞ, BEDAŞ ve CEDAŞ’tan oluşan 7,6 milyon abonesiyle Türkiye’nin en çok elektrik tüketilen bölgelerine hizmet veren elektrik dağıtım şirketleri grubu, Oracle ile uçtan uca otomasyon sağlayarak iş operasyonlarını modernleştirdi. Bu dijital dönüşüm girişimi çerçevesinde CK Enerji, Oracle ERP, Oracle HCM ve Oracle Utilities çözümlerini uygulamaya koydu. Uygulamayla operasyonel verimliliği artırmak, üstün ve yenilikçi bir müşteri deneyimi sunmak, grup şirketleri için doğru yeteneklileri işe almak ve elde tutmak amaçlanıyor.

“Üç büyük bölgede faaliyet gösteren, ülkenin lider enerji dağıtım grubu olarak bu dönüşüm çağının ön cephesinde yer almak istedik. İddialı modernizasyon planlarımızı destekleyecek kadar esnek, güvenli ve ölçeklenebilir teknolojileri uçtan uca sunabilen ve müşterilerimizin değişen beklentilerini karşılayabilmemize imkan tanıyan Oracle’ı tercih ettik.” diyor CK Enerji CIO’su Serhan Özhan.

Eksiksiz ve tamamen entegre bir çözüm paketine ihtiyaç vardı

İşlerin daha hızlı büyümesine, verimliliğin artırılmasına ve müşteri odaklı bir organizasyon geliştirilmesine yönlendirilebilecek değerli kaynakları daha serbestçe kullanabilmek için CK Enerji’nin, eksiksiz ve tamamen entegre bir çözüm paketine ihtiyacı vardı. Farklı seçenekleri değerlendirdikten sonra CK Enerji, Oracle Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Oracle İnsan Kaynakları Yönetimi (HCM) ve Oracle Utilities Müşteri Hizmetleri ve Faturalandırma (CC&B) ile Oracle Utilities Sayaç Verileri Yönetimi (MDM) ürünlerini seçti.

“Dijital çağda müşteriler daha kişiye özel bir hizmet deneyimi bekliyor. Birçok şirketin günümüzde kullanmakta olduğu mevcut sistemlerinin, modern piyasaların taleplerini destekleyecek şekilde tasarlanmadığını gözlemlemekteyiz.” diyor Oracle Türkiye ve LEENA Bölgesi Başkan Yardımcısı, Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan. “Bu dijital dönüşüm ile CK Enerji, Türkiye’de yeni bir enerji hizmetleri çağına giriyor. Biz bu önemli dönüşümlerinde AEDAŞ, BEDAŞ ve CEDAŞ’ı desteklemekten mutluluk duyuyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?