Citrix Uygulama Geliştirme ve Dağıtımının Geleceğini Yönlendiriyor

Şirket, Citrix ADC’nin Red Hat OpenShift Operator Certification’ı aldığını duyurdu. Sertifika sayesinde şirket, BT kuruluşlarının uygulamalarını ölçekli Kubernetes ortamlarında geliştirmesi, test etmesi ve dağıtması için daha hızlı, esnek ve tutarlı bir yol sunabilecek

Dijital dönüşüm kendiliğinden gerçekleşmiyor. Düşünme ve çalışma biçimlerimizi iyileştiren yeni uygulamaların hızlı ve etkili bir şekilde sunulması, dijital dönüşümün fitilini ateşliyor. Bu durumun farkında olan Citrix, şirketlerin buluta geçişini ve elde edebileceği sonuçları hızlandırmak amacıyla onların lider konumundaki sağlayıcılar tarafından sunulan modern ve yenilikçi bulut ortamlarından yararlanmasını mümkün kılacak şekilde açık kaynak entegrasyonlarını genişletiyor. Şirket, Citrix ADC’nin Red Hat OpenShift Operator Certification’ı aldığını duyurdu. Sertifika sayesinde şirket, BT kuruluşlarının uygulamalarını ölçekli Kubernetes ortamlarında geliştirmesi, test etmesi ve dağıtması için daha hızlı, esnek ve tutarlı bir yol sunabilecek. Citrix ADC’ler, Red Hat OpenShift de dahil olmak üzere Red Hat platformları genelinde uyumludur ve yığının tamamı, Red Hat ve ortakları tarafından ticari olarak destekleniyor.

“Uygulama odaklı bir dünyada yaşıyoruz. Bu doğrultuda BT kuruluşlarının uygulamalarını esnek ve çevik bir şekilde sunabileceği modern ortamlar oluştururken, sistemlerinin ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve güvenirliğini sürdürmesi gerekiyor” diyen Citrix, Networking, Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Mihir Maniar, “Red Hat OpenShift Operator Certification müşterilerimizin bu konudaki seçeneklerini genişletiyoruz.” şeklinde konuştu.

Modern Bir Yaklaşım

Citrix ADC, uygulamaların nerede barındırıldığına bağlı olmaksızın web, geleneksel ve bulutta yerleşik uygulamalar için yüksek kaliteli bir dijital kuruluş düzeyinde deneyim sunmak için tasarlanan yazılım merkezli bir uygulama sunma ve yük dengeleme çözümü. Çözüm, iş yerinde ve şunlar da dahil olmak üzere tüm bulut türleri ve bulutta yerleşik platformlar genelinde devreye alınabiliyor: Amazon Web Services (EKS), Google Cloud Platform (GKE), Microsoft Azure (AKS). Citrix’in sunduğu Red Hat Container Certification’a dayalı olan Red Hat OpenShift Operation Certification, Citrix’in gelişmekte olan Red Hat teknolojileri için destek taahhüdünü vurgular nitelikte.

Kubernetes ortamları için Citrix bulut yerel yığınını devreye almanın faydaları arasında aşağıdakiler yer alıyor:

• Esneklik: BT, uygulama sunmak üzere yüksek performanslı konteyner platformlar (CPX), sanal makine tabanlı çözümler (VPX), yalın donanım Linux süreci (BLX) ya da mevcut MPX ve/veya SDX araçları dahil olmak üzere son derece kapsamlı ADC biçim katsayıları arasında seçim yapabilir.
• Tutarlılık: BT, tüm Citrix ADC seçenekleri için aynı kod tabanını kullanarak uygulama iş yükü türleri genelinde operasyonel tutarlılık elde edebilir.
• Kolay Geçiş: Monolitik uygulamalar; TCP, TCP-SSL, UDP ve HTTP/S dahil olmak üzere çok protokollü destekle mikro hizmet tabanlı uygulamalara hızla ve kolaylıkla taşınabilir.
• Daha Fazla Görünürlük ve Öngörü: BT, ölçekli mikro hizmet tabanlı uygulamalar sunmak, anında geri bildirim almak ve kullanıcı deneyimiyle ilgili sorunları gidermek için tek bir Citrix ADM (Uygulama sunma yönetimi) yönetim düzleminden uçtan uca görünürlük ve öngörüler elde edebilir.

Etiketler: