Citrix, Sapho’yu Satın Aldı

Citrix Systems  lider bir mikro uygulama platformu olan Sapho’yu satın aldığını duyurdu.

Şirket, bu platformu, Citrix® Workspace™ içinde bulunan yönlendirmeli iş yeteneklerini geliştirmek için kullanacak. Böylece insanların daha da yüksek düzeyde hız, kolaylık ve zeka ile çalışmasına olanak tanıyacak.

Sapho sayesinde şirketler, kişiye özel ve uygun görevleri mevcut sistemlerden otomatik olarak ortaya çıkarabilir. Ayrıca bu görevleri herhangi bir aygıta, intranete veya iş birliği aracına ulaştırabilir. Etkinliklerle ilgili ayrıntılar, çalışanların, işi daha hızlı bir şekilde tamamlamaları ve daha iyi kararlar almaları için gerçekleştirebilecekleri bağlamsal eylemler sağlayan mikro uygulamalar olarak ortaya konuyor. Şirketler; Salesforce, Workday, Concur, ServiceNow, Outlook, Google Drive gibi uygulamalar için 50’den fazla mikro uygulama ve lider kurumsal uygulamalar ile bütünleşen, etkinliği kanıtlanmış ve önceden tanımlanmış uygulama programı arabirimlerini (API’ler) kullanarak, çalışanların işleri gerçekleştirerek ilerleyebilmeleri için onları en yaygın işlerinde etkili bir şekilde yönlendirebiliyor.

Citrix İş Stratejisi Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Yöneticisi Tim Minahan şunları ifade etti:
“Günümüzün daralan işgücü pazarında, çalışanları rakip firmalardan daha iyi bir şekilde işe alabilen, geliştirebilen ve görevlendirebilen şirketler avantaj elde ediyor. Sonuçta, kazananları ve kaybedenleri belirleyen unsur çalışan deneyimi olacaktır. Citrix, şirketlere avantaj sağlayan akıllı dijital çalışma alanları sağlama konusunda kararlıdır.”

Citrix, işi daha uygun hale gelmesi için düzenleyerek, daha basit hale gelmesi için otomatikleştirerek ve daha akıllı hale gelmesi için öngörüler sağlayarak, üstün çalışan deneyimini destekleyen akıllı dijital çalışma alanı çözümlerini sunuyor.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?