CCTV Depolamanın Olmazsa Olmazları

Günümüzde CCTV veya akıllı videoya olan ihtiyaç, güvenlik kullanım alanını aşıyor. Verimli perakende yönetiminden gelişmiş veri depolamaya kadar akıllı videonun önemini vurgulayan birçok yeni ve ilginç kullanım alanı ortaya çıkıyor. Üstelik, kurulumu kolay kameralardan yüksek teknolojili yapay zeka (AI) destekli kameralara kadar çeşitli kameralar, CCTV pazarının büyümesine yardımcı oluyor. Özel depolama, akıllı bir video kurulumunun en önemli bileşenlerinden biri haline geliyor.

İşte CCTV depolama çözümlerinin olmazsa olmaz diye nitelendirilen en önemli özelliklerden bazıları:

1. Yüksek Kapasite

CCTV 7×24 bir ortamda video görüntüleri çalıştırıp kaydettiği için, ister kamera üzerinde microSD kart olsun, ister görüntüleri gelecekte izlemek üzere depolamak için bir sabit disk sürücüsü (HDD) olsun, yüksek kapasiteli depolama çözümlerine yatırım yapmak büyük bir önem taşıyor. Düşük kapasiteli depolama çözümlerinin devreye alınması, CCTV kurulumuna sahip olmanın hakiki amacına, yani uzun süreli olarak yüksek kalitede kayıt alma ihtiyacına hizmet etmemiş oluyor. Depolama gereksinimi kamera sayısına, çözünürlüklerine ve kayıtların kaç gün saklanacağına bağlı olarak farklılık gösteriyor. Western Digital’ın WD Purple Pro Smart Video HDD’si, CCTV kurulumu için ideal bir depolama sunuyor ve 22 TB’a* varan depolama kapasitesi ile geliyor. Kamera üzeri depolama için ise Western Digital’ın WD Purple SC QD101 Ultra Endurance microSD kart seçeneği, 1 TB’a* kadar depolama kapasitesiyle geliyor.

2. Yüksek Dayanıklılık

Zorlu hava koşullarında çalışabilme özelliğine sahip oldukları için kameralardaki CCTV depolama çözümleri için daha yüksek dayanıklılık, büyük bir önem taşıyor. Üstelik CCTV çözümünün yerleşimi nedeniyle düzenli bakım yapmak da oldukça zor olabiliyor. Daha yüksek dayanıklılığa sahip bir depolama çözümü seçtiğinizde, depolama çetin hava koşullarına dayanabiliyor ve çok daha uzun süre çalışabiliyor. Böylelikle kesinti süreleri ve bakım maliyetleri de minimuma inmiş oluyor. Perakende sınıfı microSD kartlar, akıllı videolar için gereken dayanıklılık özelliklerine sahip değiller. WD Purple microSD kartlar ise her zaman açık bir ortam için doğru sağlamlığı, performansı, dayanıklılığı, güvenilirliği ve özellikleri sunduklarından, özellikle CCTV kurulumları için tasarlandı.

3. Yüksek Performans

Tüm depolama çözümleri, her zaman açık bir ortamda uzun vadede yüksek düzeyde performans sağlayacak şekilde tasarlanmıyor veya bu kapasiteye sahip değiller. Bu nedenle, 7×24 akıllı video iş yüklerinin altından kalkabilecek şekilde tasarlanmış depolamayı seçmek çok önemli. Bir CCTV sisteminin depolama cihazı, birden fazla yayın veya akıştaki videoları kesintisiz olarak kaydedebilmeli, saklayabilmeli ve yeniden oynatabilmeli. Tüm WD Purple Pro sürücüler, ATA akışını iyileştirmeye ve kare kaybını azaltarak genel video oynatmayı iyileştirmeye yardımcı olan; aynı zamanda da sistem içinde derin öğrenme analitiği için 32 AI’ın üzerinde akışa destek veren AllFrame™ AI teknolojisiyle donatıldı.

Akıllı videoların kullanımı çeşitli sektörlerde ilgi görmeye devam edecek gibi görünüyor. CCTV kurulumundan en iyi verimi almak için akıllı video depolama çözümlerini seçerek özel depolamayı kullanmak büyük önem taşıyor.

* 1 TB = 1 trilyon bayt. Gerçek kullanıcı kapasitesi çalışma ortamına bağlı olarak daha az olabilir.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?