Bulut Teknolojisinin Geleceğini Oracle ile Deneyimleyin

Her sene büyük ilgi ile beklenen Oracle’ın teknoloji alanındaki etkinliği 18 Şubat 2021 tarihinde sektör profesyonellerinin geniş katılımı ile gerçekleşti. ‘Yeni Nesiller ve Yeni İş Yaşamı’ başlıklı sunumu ile Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı Evrim Kuran’ın da yer aldığı etkinlikte, Oracle müşterileri, iş ortakları ve yöneticilerinin sunumları ile geleceğe yön veren teknolojiler konuşuldu. Öne çıkan başlıkları sizler için derledik.

Açılış konuşmasında, Oracle Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Zeynep Keskin verinin önemine, güvenlik ve düşük maliyet avantajı sağlayan Oracle Bulut çözümleri ile şirketlerin elde edeceği yüksek performansa dikkat çekti. Zeynep Keskin; “Değişen şartlar, yeni tüketim alışkanlıkları ve yeni değer beklentileri beraberinde getirdi. Bu dönüşüm, akıllı şehirlerden, geleceğin fabrikalarına kadar pek çok yeni alanda kendini göstermekte. Daha yaratıcı çözümlere giden yol, iyi bir veri yönetimine dayanmaktadır. Veri stratejiniz, başarılı bir dijital dönüşüm için anahtardır. Oracle Bulut teknolojileri ile, değişen şartlara daha hızlı adapte olup, kurumunuz için bunu bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Daha doğru pazar analizi, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi, IoT ile güçlendirilmiş akıllı şehir ve akıllı tarım yaklaşımları gibi pek çok alan değerli dijital dönüşüm örnekleridir. Oracle’ın 2.Nesil bulut yaklaşımı, en ufak işletmelerden, en büyük organizasyonlara, dönüşümde size destek olmaya hazır. Geleneksel ve modern her türlü uygulamanızı Oracle bulut platformunda çalıştırabilir; yüksek performans ve güvenlik avantajlarından, düşük maliyetlerle yararlanabilirsiniz“ dedi.

Oracle EMEA Bölgesi Bulut Mühendisliği Başkan Yardımcısı Pınar Rua Aksu, yarının bulut altyapısına şimdi ulaşmanın önemi ve farklı bulut modellerine değinerek; “Günümüzde kurumlar konu altyapı olunca kendi ihtiyaçları doğrultusunda farklı seçenekleri değerlendirebilmek istiyorlar. Her kurumun veri güvenliğinden, ölçeklenebilirliğe; yönetim kolaylığından servis çeşitliliğine farklı seviyelerde ihtiyaçları olabiliyor. Biz Oracle olarak bütün bu seçenekleri ihtiyaçları doğrultusunda müşterilerimize ulaştırabilmek için Oracle bulut altyapısını farklı modellerde sunabiliyoruz. 29 farklı Oracle veri merkezinde veya tamamen kurumunuzun içerisinde aynı servis kalitesinde hibrit bulut hizmetlerimizden bugün yararlanabiliyorsunuz. İhtiyaçlarınızı belirlemek, mimarinizi size uygun bir biçimde oluşturmak için de tüm servislerimiz ile yardıma hazırız” dedi.

Oracle Çözüm Mühendisliği Yöneticisi Çağatay Çebi, Oracle 2.Nesil Bulut ile değişimi fırsata dönüştürmenin önemini vurgulayarak; “Bulut Bilişim, dönüşümü tetikleyen en önemli teknolojiler arasındadır. Yapılan araştırmalar, birçok büyük şirketin bulut konusunda yatırım yapacağını, hatta birden çok bulut tedarikçisiyle çalışacağını öngörmektedir. Oracle 2.Nesil Bulut yaklaşımı, kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde tutarak, maliyet avantajlı geniş bir portföy sunmaktadır. Oracle Bulut altyapısı üstünde, her türlü iş yükünüzü çalıştırabilir, hazır sunulan çözümleri kullanabilir ve güçlü iş ortağı ekosistemi ile entegre olabilirsiniz. Beklenmeyen değişimlerde, Oracle Bulut teknolojileri daha esnek ve çevik cevap vermenizi sağlayacaktır. Değişimi lehinize çevirmek için Oracle 2.Nesil bulut altyapısının avantajlarını deneyimleyin” dedi.

Oracle Teknoloji Çözüm ve Bulut Kıdemli Mühendisi Emrah Mete, Oracle Bulut altyapısında Yapay Zeka tabanlı uygulamalara ve inovasyona dikkat çekerek; “Yapay zekâ tabanlı uygulamaların sunmuş olduğu yetenekler geleneksel uygulamalara göre oldukça fazladır. Bu durum yapay zekâ destekli uygulamaların sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Bu bağlamda yapay zekâ, farklı endüstrilerde inovasyonu tetikleyecek birçok kullanım senaryosunu hayata geçirmek için aktif rol almaktadır. Oracle, ikinci nesil yeni bulut altyapısı ile en zorlu kurumsal iş yüklerinin üstesinden gelebildiği gibi sunmuş olduğu ileri analitik yetkinlikler ve platformlar sayesinde yapay zekâ iş yüklerini de performanslı bir şekilde adresleyebilmektedir. Yapay zekâ destekli modelleri uygun ölçekte oluşturmak, eğitmek ve devreye almak için yüksek kapasiteli, ölçeklenebilir ve performanslı çalışan bir altyapı, Oracle bulut platformu ile kullanıma açılabilmektedir” dedi.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?