“Geleceğin Teknolojisi NFT”

Enterprise Next röportajlarında konuğumuz Capital Sports Media Genel Müdürü Mustafa Turgun oldu.

Capital Sports Media, spor sektöründe İngiltere’de uygulanan başarılı iş modellerini Türkiye’de gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş İngiltere merkezli bir medya ajansı. Türkiye pazarına 2020’de Galatasaray SK ile saha içi reklam mecralarının kullanımı özelinde ilk anlaşmasını imzalayarak girdiklerini belirten Capital Sports Media Genel Müdürü Mustafa Turgun, “Daha sonra Galatasaray AŞ’nin sosyal medya reklam haklarını alarak, bu alandaki pazarlama faaliyetlerini de iş süreçlerimize katmış olduk. Böylece kulübün resmi sponsorlukları haricinde, sosyal medyada yapılacak her türlü ticari markalama içeriğini münhasıran temsil etme hakkına da sahip olduk. Aynı kapsamdaki sosyal medya pazarlama anlaşmasını, Nisan 2021’de Göztepe AŞ ve Sivasspor SK ile de imzaladık. Dünyada birçok spor kulübü sosyal medya hesaplarını gelir yaratmak amaçlı güçlü birer reklam mecrası olarak kullanıyor. Bu anlamda biz de yeni spor kulüpleriyle kulüp ağımızı güçlendirme yönündeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Capital Block

NFT, kripto para teknolojilerini kullanarak 2015 yılında ortaya çıkan ve dünyada giderek popüler hale gelen Non-Fungible Tokens, yani takas edilemez jetonlar anlamına geliyor. Dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren NFT, blok zinciri teknolojisiyle kayıt altında tutulan dijital sertifikalar olarak kullanılıyor. Capital Sports Media olarak  Capital Block şirketinin de hayata geçirdiği yenilikçi ve cesur vizyonla Türkiye’de ilkleri yapmaya devam edeceklerini iddai eden Turgun, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Yeni bir pazarlama modeli ile spor kulüplerine farklı gelir modelleri yaratan şirket spor pazarlamasının öncüsü olmayı hedefliyoruz.”

Tüm bunları ve daha fazlasını Capital Sports Media Genel Müdürü Mustafa Turgun ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetten i aşağıdan izleyebilirsiniz.