Bulut Gelişiyor Medya Oracle Bulut ile Dönüşüyor

İnternet, sosyal medya derken geleneksel yayıncılar zor dönemler yaşadı. Gelişime açık olanlar başarılı olurken geleneksel kalanlar tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı. Lift Content Factory de Oracle Pazarlama ve Sosyal İlişki Yönetimi Bulutu çözümleriyle geleceğin yayıncılık standartlarına göz kırpıyor.

Medya ciddi bir dönüşümün odağında. Medyanın yaşadığı bu dönüşüme en iyi örneklerden bir tanesi de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Autocar, Stuff, FourFourTwo, Zete Campaign markalarıyla bilinen Lift Content Factory’nin Yönetici Ortağı Ertuğ Özdemir ile bir araya gelerek medyadaki dönüşümü, Oracle bulut çözümlerini seçmelerinin altındaki nedenleri konuştuk.

Türkiye’nin baskı, web ve mobil alanlarında önde gelen içerik sağlayıcılarından biri olan Lift Content Factory, heyecan verici ve kişiye özel içerikler sunarak büyümeye odaklanmak için Oracle Pazarlama ve Sosyal İlişki Yönetimi (SRM) Bulutu’nu uygulamaya koyacak.

Değişen yayıncılık dünyasında buluta uyum sağlamadan sürdürebilir bir anlayışa sahip olunamayacağını düşündüğünü ifade eden Ortağı Ertuğ Özdemir, “İşimizin merkezinde içerik oluşturma, yönetme ve bunu en etkili şekilde ilgili tüketicisine ulaştırmak bulunuyor. Bu alanda uzun yıllardır yürüttüğümüz içerik pazarlama merkezli projelerimiz ve kendi mecralarımız için Oracle Bulut ürünlerini farklı bir bakış açısı ile belki de ilk defa örnek teşkil edecek bir şekilde kullanmaya başladık” dedi.

Entegre Çalışan Üç Ayrı Program

Yayıncılık stratejileri doğrultusunda Oracle’ı tercih ettiklerini sözlerine ekleyen Özdemir, “Şu anda belirlenen hedefler doğrultusunda, ölçülebilir, etkili ve firmalar özelinde içerik pazarlama uygulamaları için Oracle Bulut içerisinde bulunan 3 ayrı programı entegre şekilde kullanıyoruz. Bu anlamda sürekli gelişen pazarda, markalar ve kendi mecralarımız için tüketicileri ve takipçilerimizi daha iyi analiz etme, uygun içerikleri tespit etme ve buna uygun farklı stratejiler geliştirme yeteneğine sahip olduk” şeklinde görüş belirtti.

Oracle Bulut çözümlerinin hedef kitleye ısmarlama içerikler sunabilmelerine yardımcı olacağını düşündüklerini belirten Özdemir, bu konuda ise şunları söyledi:

“Stratejik görüşmeleri yönlendirmek amacıyla yeni içeriklerin oluşturulması, dağıtılması ve tanıtılmasına ilişkin karmaşık sürecin basitleştirilmesinden, birden çok kanalı kapsayacak şekilde kişiselleştirilmiş kampanyalarla hedef kitlelerin ilgisini çekmeye, sosyal dinleme, analitik,  ve yayınlama araçlarını kullanarak müşterilerle sosyal kanallarda gerçekleşen etkileşimin yönlendirilmesinden gerçek zamanlı rapor ve bilgilerin alınmasına dek hemen her konuda Oracle Bulut çözümleri en büyük yardımcımız olacak.”

Günümüzde kişiye özel içerik ulaştırılması ve özgün müşteri deneyimi sağlanması dinamik pazar yapısında rekabet avantajı sağlamak açısından öncelikli konulardan biri. Kuruluşların müşteri ilişkilerinde, müşteri deneyimi yönetimine ve potansiyel işlerini artırma girişimlerine daha akıllı bir yaklaşım sağlayan Oracle Bulut Çözümleri ile Lift Content Factory’nin dijital dönüşüm süreci de kolaylaşmış olacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?