BTK’ye Tabi Kurumların Tercihi Dijital Kurye Platformu Oldu

Dünyada dijital kontrat yönetimi alanında hizmet veren ilk şirket Dijital Kurye Platformu, regülasyonlara ve güncel mevzuatlara uygun olarak pazarda büyümesini sürdürüyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) 1 Mart 2022 itibari ile yürürlüğe giren “Elektronik Haberleşme Sektöründe Başvuru Sahibinin Kimliğinin Doğrulanma Süreci Hakkında Yönetmeliği” ne tam uyumlu olarak hizmet veren Dijital Kurye Platformu, kısa zamanda içerisinde BTK’ye tabi operatörlerin ve servis sağlayıcılarının tercihi haline geldi.

BTK tarafından 26 Haziran 2021 tarihinde yayımlanan ve 1 Mart 2022 itibariyle yürürlüğe giren Yönetmelik, kurumların yapay zekâ teknolojisi vasıtasıyla gerçek zamanlı ve kesintisiz şekilde uçtan uca görüntülü kimlik doğrulama yapabilmesinin önünü açtı. Kurulduğu günden bu yana güncel mevzuatlara ve uluslararası standartlara uygun şekilde hizmet vermeye devam eden Dijital Kurye Platformu, şimdiden BTK’ye tabi kurumların yüzde 10’u ile çalışmaya başladıklarını duyurdu.

“Kağıtsızlaşma ile Doğaya Katkı Sağlıyoruz”

Dijital Kurye Platformu’nun işleyişine dair bilgiler veren DDTECH Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Oral Başer, “İmzalatılmak istenen belgelerin, kimliği dijital olarak doğrulanan kişiler tarafından uzaktan ya da kuryeler aracılığıyla yüz yüze imzalatılmasını sağlayan Dijital Kurye Platformu, imza süreci tamamlandığında da belgeyi hem gönderici hem de imzacı ile paylaşıyor. Müşteri edinim, arşiv, belge ve kontrat yönetim süreçlerini uçtan uca dijital bir şekilde yürütürken; kurumlar için finansal ve operasyonel riskleri azaltıyor, sahip olduğumuz kağıtsızlaşma prensibi ile doğaya katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

“Tüm Güncel Mevzuatlara ve Uluslararası Standartlara Uygun Çözümler Sunuyoruz”

Yürürlüğe giren kimlik doğrulama mevzuatıyla birlikte BTK’ye tabi kurumların müşterilerine hızlı bir şekilde temas edebilmesinin ve pazar paylarını artırabilmesinin Dijital Kurye Platformu ile mümkün olduğunun altını çizen Başer, sözlerine şu şekilde devam etti:
“BTK kimlik doğrulama mevzuatına uyum sağlamaya çalışan kurumlara sadece uzaktan değil, kuryelerimiz aracılığı ile de güvenli ve hızlı bir şekilde kimlik doğrulama hizmeti sağlıyoruz. Mevzuat yürürlüğe gireli henüz çok kısa bir süre olmuş olsa da daha şimdiden BTK’ye tabi kurumların yüzde 10’u Dijital Kurye Platformu’nu tercih etti. Üstelik sadece BTK mevzuatlarına değil, tüm güncel mevzuatlara ve uluslararası standartlara uygun çözümler sunuyoruz. Hedefleri oldukça büyük olan bir şirketiz. Bu yolda, aynı inanç ve özveri ile ilerlemeye devam edeceğiz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?